V bojkotu slávistických fanoušků nastal mírný pokrok. Vedení klubu jim je ochotno v několika bodech vyjít vstříc, což jim sdělí na společné schůzce příští týden. Dopředu však avizovala, že jména akcionářů a lidí, kteří ovlivňují chod fotbalové Slavie, nezveřejní. Bude to problém?
Slávisté chtějí na konci měsíce, kdy hrají domácí zápas s Mladou Boleslaví, opět plné ochozy a bouřlivé povzbuzování. Aby k tomu ale došlo, musí se příští týden vedení klubu dohodnout s bojkotujícími fanoušky.
![]() |
Vyjde to? Klub věří, že ano. A pomalu začíná ustupovat některým požadavkům.
"Řada záležitostí, které se například týkají slávistické Síně slávy a označení stadionu se už řeší, prohlídky stadionu už dokonce pravidelně probíhají. Některé záležitosti jsou samozřejmě složitější, ale i o těch jsme připraveni se bavit," řekl pro deniksport.cz tiskový mluvčí Ondřej Zlámal.
Kdo vlastní Slavii? To se neví. A vědět nebude
V jednom bodě se ale obě strany zřejmě neshodnou – a to ve zveřejnění akcionářů Slavie i majitelů, kterým patří společnost vlastnící Synot Tip Arenu.
"Chceme to vědět, abychom se neocitli v situaci jako Bohemians 1905, který balancuje na hraně holé existence poté, co se dostal do rukou lidí bez jakéhokoli vztahu a úcty ke klubovým tradicím," napsali fanoušci v otevřeném dopise.
Co na to Slavia? "Sice nemáme před nimi co skrývat, ale na druhé straně není možné prozrazovat citlivé informace, které by Slavii poškozovaly. Věřím, že i to si před nimi dokážeme obhájit a naše postoje pochopí," věří Zlámal.
Místo toho chce řešit méně příjemná témata, což se příznivcům nemusí líbit. "Hlavně ty, o nichž se v prohlášení nemluví, například nepovolená pyrotechnika, za kterou klub už zaplatil nemalé pokuty," podotkl mluvčí.
Skončí bojkot po víkendu?
Slavia by se mohla dohodě s fanoušky přiblížit už příští týden, na kdy je domluvena schůzka. Na jednání by kromě mluvčího mohli být přítomní také ti nejvyšší. "Počítá se s účastí Tomáše Rosena, Miroslava Platila a dalších členů vedení," řekl Zlámal.
Klub chce na schůzce přesvědčit příznivce, že se v Edenu během domácích zápasů pořád budou cítit jako doma a že se pro ně nic nemění. "Naopak s nimi budeme hledat další možnosti spolupráce, na splnění některých svých požadavků se mohou aktivně podílet," podotkl.
![]() |
Zlámal uvedl, že v uplynulých dvou letech klub věnoval prostřednictvím fanklubu na choreografie kotle téměř stopadesát tisíc korun, čímž dopomohl Ultras vytvořit si na stadionu zázemí.
"Vycházeli jsme jim vstříc v mnoha ohledech, jejich vůdce Strašák dokonce ve Slavii pracoval na letní brigádě," prozradil Zlámal.
Ultras mluvili s hráči
Bojkot nevadí pouze vedení klubu, ale také samotným hráčům. Hned tři z nich (Jaroslav Černý, Stanislav Vlček a Lukáš Jarolím) se sešli se zástupci Ultras. Slavia tvrdí, že o schůzce věděla, nicméně nepředpokládá, že by se fotbalisté přiklonili na stranu fanoušků.
"Účast někoho z kabiny předpokládáme i na jednáních v příštím týdnu. Ale situace není taková, že by se měl někdo přiklánět na něčí stranu a někdo stál proti někomu," řekl Zlámal.
"Myslím si, že se dokážeme dohodnout na takových krocích, které situaci uklidní, a Edenem co nejdřív znovu zazní mohutný pokřik Červenobílá síla, který požene naše fotbalisty za vítězstvím," dodal sebejistě.