Řepka na svazu? Mlčení a úprk jak z akčního filmu | iSport.cz
Jonáš Bartoš
5. srpna 2010 • 17:44

Řepka na svazu? Mlčení a úprk jak z akčního filmu

Vstoupit do diskuse
7
TOP VIDEA
Kotal: Třetí gól byl uklidňující, jinak to byla válka. Hložek střídal kvůli kotníku
Příbram - Sparta: První gól po návratu! Krejčí zužitkoval Karlssonův výborný centr, 1:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na jednání disciplinární komise přijel s klidným výrazem ve tváři, pomalu rozdával úsměvy. O hodinu později, kdy zazněl konečný verdikt, jen mlčky proběhl mezi novináři, nastartoval svého mercedesa a ujel. Přímou reakci Tomáše Řepky na trest za plivnutí na Ladislava Volešáka si můžeme jen domýšlet…Po zasedání disciplinární komise bývá zvykem, že se hráč ke svému postihu vyjádří. Zvlášť, když jde o takhle sledovaný případ. Zajímá vás ohlas Řepky na třízápasovou stopku a zbavení funkce kapitána do konce roku? Máte smůlu…

Na Strahově, kde sídlí disciplinární komise, čekalo na Řepku přes dvě desítky novinářů.  Oni a potažmo celá veřejnost po zaznění verdiktu uslyšela pouze vyjádření svazu a prohlášení tiskového mluvčí Sparty Ondřeje Kasíka. Co udělal Řepka? Nasedl do auta a bez jediného slova odjel…„S Tomášem jsme se takhle domluvili, že se k celé záležitosti nebude vyjadřovat. Vše podstatné řekl už v minulých dnech,“ připomněl Kasík Řepkovu omluvu, kterou se snažil zmírnit dopad dalšího blikance.

Co Řepka říká na třízápasový trest a zbavení funkce kapitána? Jak se choval během jednání komise? Počítal s nižším, nebo naopak vyšším trestem? Vše se veřejnost dozvídá pouze zprostředkovaně.

Řepka nasedl do svého mercedesu bez jediného slovaŘepka nasedl do svého mercedesu bez jediného slovaFoto ČTK


„Tomáš trest akceptuje. Nejvíc ho mrzí, že přijde o kapitánskou pásku,“ uvedl Kasík. Z jeho slov je patrné, že právě zbavení funkce kapitána do konce kalendářního roku Řepku nejvíc bolí.

Řepka tenhle trest dobře zná, stejný postih už zažil v roce 2007, kdy po utkání v Teplicích praštil do kamery České televize. Tenkrát přišel o kapitánskou pásku na celých 15 měsíců. „Je pro mě strašně důležité být kapitán,“přiznal už dříve řízný stoper.Tentokrát byla disciplinární komise schovívavější. „Ve hře byly dvě varianty. Buď by Řepka nehrál čtyři zápasy, nebo pouze tři a nesměl by dělat kapitána. Nakonec jsme se rozhodli pro druhou možnost,“ vysvětlil předseda komise Jiří Golda. Hoši na svazu zkrátka dobře ví, jak dát pověstnému bouřlivákovi co nejvíc „za uši“.

Ve finále však můžeme říct, že Řepka z ostudného plivance vyvázl celkem dobře. Za hrubé nesportovní chování totiž mohl dostat stop až na osm zápasů. „Zvolili jsme spodní hranici trestu. Hráč se omluvil, před komisí svého prohřešku litoval,“ zdůvodnil verdikt mluvčí disciplinární komise Jaroslav Kolář.

I tak Řepka opouštěl Strahov poněkud rozladěný. Jeho bílý mercedes divoce zaburácel, při odjezdu pořádně zahvízdaly gumy. A všichni jen sledovali, jak hlavní aktér kvapně opouští místo činu. Bez jediného slova…

Tomáš Řepk si tři zápasy v lize nezahraje, navíc do konce roku nesmí nosit kapitánskou pásku
Tomáš Řepk si tři zápasy v lize nezahraje, navíc do konce roku nesmí nosit kapitánskou pásku

Témata:  sport, fotbal, sparta, řepka, trest
Vstoupit do diskuse
7

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud