Kolik dostane Plzeň za Jiráčka? 89 milionů hned, dalších 36 milionů potom | iSport.cz
15. prosince 2011 • 11:21

Kolik dostane Plzeň za Jiráčka? 89 milionů hned, dalších 36 milionů potom

Autor: kub, kap, pj
TOP VIDEA
TOP 5 motorsport filmů: Rallye smrti, ale i Rivalové či Ford vs. Ferrari
Nejlepší fotbalista v lize: Koho zvolili redaktoři Sportu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Prodej Petra Jiráčka do Wolfsburgu patří mezi největší odchody z české ligy za posledních pět let. A pravděpodobně bude rekordním letošní zimy. Celková částka, kterou může Viktoria Plzeň utržit, se však dělí na dvě sumy: 89 milionů korun vyinkasují Západočeši okamžitě, dalších 36 milionů mohou získat v případě započítání všech bonusů. To dělá 125 milionů korun.Petra Jiráčka dělí od transferu do německé bundesligy už jen formality. Včera ve Wolfsburgu úspěšně prošel zdravotní prohlídkou a dohodl se na 4,5leté smlouvě. Nyní zbývá doladit poslední detaily mezi kluby. V tom by však problém nastat neměl, neboť v Plzni se s Jiráčkovým odchodem počítá.

Petr JiráčekPetr JiráčekFoto Jaroslav Legner (Sport)
„Mezi kluby dohoda víceméně je. Jsou tam některé nedořešené detaily, ale ty už nejsou úplně podstatné. Jestli Petr bude chtít, svolení k odchodu má,“ přiznává majitel Plzně Tomáš Paclík.

Jiráček samozřejmě chce. Takže svolení západočeského klubu přijal s otevřenou náručí. „Rozhodl se, že do Wolfsburgu odejde už v zimě. Teď musejí podepsat kontrakt o přestupu kluby,“ přidává se hráčův agent Dalibor Lacina.

Kdy k definitivnímu stvrzení transferu dojde? Prý v nejbližší době. Vedení Plzně si však na příští dny naplánovalo dovolenou, tudíž k přestupu nemusí dojít ani do Vánoc.

Jakmile ale Plzeňští svými podpisy potvrdí, že Jiráček už není jejich, vyinkasují s jistotou 3,5 milionů eur (89 milionů korun). V případě započítání všech bonusů se konečná částka vyšplhá až na 125 milionů korun.

To by v kombinaci s pohádkovými příjmy z Ligy mistrů (necelých 300 milionů korun) mohlo uvolnit Plzni ruce v případě hledání adekvátní náhrady za Jiráčka. Ovšem žádné drahé posily fanoušci prý očekávat nemůžou.

„Budeme nakupovat pořád stejně, jako bychom žádné peníze neměli. Dovolit si to můžeme, ale musí to být vzájemně výhodný obchod. Nebudeme vyhazovat peníze,“ upozorňuje plzeňský boss.

Tím zároveň vylučuje příchod útočníka Jana Chramosta z Mladé Boleslavi, o kterém se včera spekulovalo. Podle Paclíka je z finančního hlediska nereálný.

Největší odchody z české ligy za posledních pět let
145 milionů korun
JAN ŠIMŮNEK, Wolfsburg, 2007

130 milionů korun

LUBOŠ KALOUDA, CSKA Moskva, 2008

120 milionů korun
TOMÁŠ NECID, CSKA Moskva, 2008

107 milionů korun
MARTIN FENIN, Frankfurt, 2007

103 milionů korun
ROMAN HUBNÍK, FK Moskva, 2007

Petr Jiráček
Petr Jiráček

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud