Dukla dál řádí, porazila i Hradec Králové a v tabulce je už šestá

Dukla si poradila i s Hradcem Králové
Dukla si poradila i s Hradcem KrálovéZdroj: Pavel Mazáč (Sport)
ČTK
Ročník 11/12
Vstoupit do diskuse (1)

Fotbalisté Dukly Praha pokračují v jarní neporazitelnosti, když ve 20. kole první ligy zvítězili 2:0 na hřišti Hradce Králové. O zisku tří bodů a posunu na 6. příčku tabulky rozhodli během dvou minut druhé půle svými góly Švejdík a Malý.

Hradec vstoupil do zápasu s jednou zásadní změnou. Poprvé na jaře se do brány postavil Lindr, na podzim obvyklá jednička. Trenéři mu tentokrát dali přednost před reprezentantem do jedenadvaceti let Koubkem.

Lindr neměl v první půli prakticky žádnou práci. Dukla byla neškodná, pouze útočník Lietava se snažil ohrožovat hradeckou obranu. Ve dvou nadějných situacích však neuspěl. Nejprve ho přelstil obránce Pávek, poté byla jeho technická střela příliš slabá.

Domácí byli o něco nebezpečnější. Brankáře Radu ohrožovali především po centrech hlavičkovými pokusy. Dvakrát se do zakončení prosadil kapitán Fukal, ani jednou však nemířil přesně. Útočníka Dvořáka, nejlepšího domácího střelce, zase zablokovala obrana.

Dlouho zápas nabízel fotbalovou nudu. Z ospalého fotbalu se jako první probrala Dukla. Slušně hrál útočník Lietava, k němuž se přidali také záložník Malý a stoper Švejdík. Obránce Švejdík se dostal do gólové šance po průniku Hanouska, z deseti metrů však vystřelil slabě a do středu branky.

Po hodině hry se ale Dukla dvakrát utrhla a zničila hradecké naděje. V 62. minutě Švejdík hlavičkoval po rohu k tyči a otevřel skóre. O dvě minuty později přišel další úder hostů z Julisky.

Bek Pávek špatně rozehrál, Lietava míč ukořistil a přihrál Malému do gólové šance. Záložník kličkou obelstil gólmana a definitivně rozhodl o vítězství Dukly.
Hradec neúspěchem potvrdil, jak je pro něj Dukla neoblíbeným soupeřem. Na podzim podlehl v Praze 0:4, v přípravě 1:3.

Ohlasy po utkání

Hradec dnešní porážkou potvrdil, že se mu proti Dukle nedaří. "Dukla dobře brání, po ztrátě míče se vrací v devíti lidech. To můžete překonat jen kvalitní kombinací, s níž máme dlouhodobě problémy," přiznal trenér Hradce Václav Kotal.

"Za celých devadesát minut jsme si nevytvořili ani jednu čistou příležitost. V první půli jsme měli několik rohů a standardních situací, ale k ničemu to nevedlo," povzdechl si Kotal.

Trenér Dukly Luboš Kozel uznal, že Hradec byl v první půli mírně lepší, s výkonem svého mužstva byl spokojený především po změně stran. "Druhý poločas se mi líbil. Během dvouminutovky jsme rozhodli o výsledku a poté jsme už dobrou defenzivou nepustili domácí do šancí," hodnotil zápas.

"Říkal jsem si už před zápasem, že první gól bude klíčový. Naštěstí se potvrdilo, že Hradec je soupeř, který nám vyhovuje." dodal.

Vstoupit do diskuze (1)

Doporučujeme

Články z jiných titulů