Výroky Sňozíka mě trochu vylekaly, přiznal trenér Bohemky Weber | iSport.cz
Stanislav Hrabě
3. dubna 2012 • 15:05

Výroky Sňozíka mě trochu vylekaly, přiznal trenér Bohemky Weber

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
iSport podcast: Přestali hráči věřit Kozlově cestě? Ustoupil Baník z přebudování týmu?
MOMENTY 5. kola: Sparta stoprocentní, Fillo smolařem, liberečtí náhradníci selhali
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nevybíravě s použitím vulgárních výrazů okomentoval v rádiu Hey brankář Radek Sňozík výkon Bohemians 1905 proti Viktorii Žižkov (1:2). Trenéra „klokanů“ Jozefa Webera to však nijak nepohoršilo. „Aspoň vím, že mu nejsou naše výsledky lhostejné a že ho to štve,“ spíš pochválil kapitána svého týmu.O výrazech brankáře Radka Sňozíka po zápase se Žižkovem nic nevěděl, přečetl si je na webové stránce iSport.cz až po pondělním odpoledním tréninku. „Zpočátku jsem se trochu lekl,“ přiznal kouč Bohemians 1905 Jozef Weber.

„Když jsem si ale poslechl autentickou nahrávku a zjistil, v jakém rozpoložení to říká, uklidnil jsem se. Úplně z něj tekla frustrace z toho, co jsme převedli,“ vžil se trenér „klokanů“ do pocitů nejzkušenějšího člena týmu.

„Znám ho dobře a vím, že je to srdcař. Nedivím se, že způsob, jakým jsme ztratili zápas s Viktorkou Žižkov, ho hodně rozhořčil,“ dodal.

Ve Sňozíkových slovech nenašel Weber žádnou urážku nebo zesměšnění spoluhráčů. Ani výpady proti vlastní osobě. Zmínka, že trenér „na to má školy“, ho nijak nepohoršila. „Vždyť je to pravda, profesionální A-licenci mám,“ doložil odpovídající vzdělání kouč, jenž převzal Bohemians 1905 před 20. kolem a ve čtyřech zápasech získal jediný bod.

Rozhodně nebude Sňozíkova slova nějak řešit. „Popovídáme si, tím to končí,“ slíbil Weber, že nepřijdou žádné postihy. „Za upřímnost by to bylo hodně zlé,“ zdůraznil.

Co všechno řekl Sňozík?

Přitom Weber dovede hráče patřičně zpražit, když mu něco v jejich přístupu vadí. Vzpomíná na případ, kdy ještě působil v Jablonci v roli asistenta a analyzovali v šatně zápas Ligy mistrů. „Jeden z hráčů se přiznal, že se s přítelkyní raději díval na seriál Ordinace v růžové zahradě. Tak to mě tedy nadzvedlo, to jsem řval. A vůbec to nechopil,“ naznačil, co mu vadí mnohem víc.

Sňozíkovy postřehy nebude rozebírat ani vedení pražského klubu. „Hlavní slovo má trenér, ten posuzuje, co je škodlivé a co ne,“ uznal rozdělení kompetencí Ladislav Valášek, ředitel Bohemians 1905.

„My spíš věříme, že taková kritická slova stmelí kabinu a přispějí k tomu, abychom se v lize zachránili,“ našel i on ve vyjádření kapitána pozitivní odkaz.

Jozef Weber na prvním tréninku Bohemians 1905, které převzal po odvolaném Pavlu Medynském
Jozef Weber na prvním tréninku Bohemians 1905, které převzal po odvolaném Pavlu Medynském

Vstoupit do diskuse
0

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud