Priorita pro Slavii. Rada loví do útoku jabloneckého Vošahlíka | iSport.cz
Pavel Kalouš
30. června 2012 • 12:20

Priorita pro Slavii. Rada loví do útoku jabloneckého Vošahlíka

Slavia se snaží získat útočníka Jablonce Vošahlíka
TOP VIDEA
KARLOS SHOW: Marpo s Noidem promluvili o zápasení, šikaně, došlo i na stare down KARLOS SHOW: Marpo s Noidem promluvili o zápasení, šikaně, došlo i na stare down
MOMENTY Václava Kadlece: Obrovský talent a nenaplněný potenciál MOMENTY Václava Kadlece: Obrovský talent a nenaplněný potenciál
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dnes možná proti Slavii nastoupí jako soupeř, za dva týdny už ale může oblékat její dres. Útočník Jablonce Jan Vošahlík zůstává pro „sešívané“ prioritou číslo jedna. Jeho příchod do Edenu zatím komplikuje dovolená majitele Jablonce Miroslava Pelty a stále nejasná budoucnost Davida Lafaty.Už měsíc ho lákají, jenže zatím bez výsledku. Slavia se přesto Jana Vošahlíka, který by v jejím útoku měl nahradit Zbyňka Pospěcha, nevzdává. „Budu tlačit na to, aby se to dotáhlo co nejdřív,“ říká trenér Petr Rada.

Sám slávistický kouč s třiadvacetiletým útočníkem ještě osobně nemluvil, ale dnes k tomu budou mít s jistotou příležitost. Slavia i Jablonec se totiž účastní tradičního turnaje v Čelákovicích. „Je to jeden z hráčů, které bych tady rád měl,“ neskrývá Rada.

Vošahlík přitom minulou sezonu v Jablonci většinou jen střídal a poprvé po třech letech se v lize ani jednou netrefi l. V porovnání se šesti góly kontroverzního Pospěcha je to žalostná bilance. „Slavii by se Honza hodil a jemu by to možná taky prospělo,“ uvažuje hráčův agent Pavel Paska.

I podle něj Slavia o Vošahlíka hodně stojí. „Je vysoký, pro Slavii by to mělo smysl. Mohli by hrát spolu se Škodou, na rozdíl od něj je pohyblivější,“ tvrdí Paska s tím, že se jednání stále neposunula. „Je to v luftě, ale zatím se to nehnulo. Vrátíme se k tomu v pondělí,“ dodává.

Jednání totiž komplikuje fakt, že majitel Jablonce a šéf FAČR Miroslav Pelta ihned po návratu z EURO vyrazil na dovolenou. Mimo republiku navíc momentálně pobývá i slávistický prezident Aleš Řebíček.

Druhý problém je nevyjasněná budoucnost jabloneckého kanonýra Davida Lafaty, kterého lanaří Sparta. „Teď čekáme, jak se vyřeší situace kolem něj, je jasné, že kdyby odešel on, Vošahlík odejít nemůže,“ má jasno nový kouč Jablonce Václav Kotal.

Vošahlíka čeká velké dilema. Slavia by pro uvadající talent mohla být novou výzvou, jenže pod Kotalem by se mohl v Jablonci dočkat velké šance, na kterou v poslední době čekal marně.

„Myslím si, že to bude ještě tak dva týdny trvat. Musíme to ještě celé promyslet, to není jen tak,“ říká opatrně Paska. I proto musí Slavia uvažovat i nad záložními variantami. „Konkrétní nebudu, ale potřebujeme dva hráče do ofenzivy,“ říká Rada.

Jasno chce mít do 14. července, kdy jeho tým odjíždí na soustředění do Itálie. Ze svých plánů si však už nejspíš může škrtnout sen o návratu Davida Jarolíma, u bývalého záložníka Hamburku je pravděpodobnější, že ještě rok zůstane v Německu. „David Jarolím je taky jedna z možností, ale moc si od toho neslibuju,“ připouští i slávistický trenér.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud