Že Jarošík chyboval kvůli Hřebíkovi? To je k smíchu, říká Hašek | iSport.cz
12. července 2012 • 13:19

Že Jarošík chyboval kvůli Hřebíkovi? To je k smíchu, říká Hašek

Autor: ,
Reklama
Bývalý trenér prvního týmu Sparty Martin Hašek nechápe, jak mohl Jiří Jarošík během jarní části sezony udělat tolik chyb
TOP VIDEA
Slováci otevřeli národní stadion. Nahlédněte do útrob Tehelného pole! Slováci otevřeli národní stadion. Nahlédněte do útrob Tehelného pole!
Sporťákovo KO: nejlepší Čechova fotka a Pardubice Jail Blazers Sporťákovo KO: nejlepší Čechova fotka a Pardubice Jail Blazers
VŠECHNA VIDEA ZDE

Z ROZHOVORU PRO DENÍK SPORT | Jarní neúspěch v podobě ztráty mistrovského titulu pro Spartu odskákal odvoláním. Martina Haška nejvíc zarazily častá zaváhání Jiřího Jarošíka, nejzkušenějšího stopera Letenských. "Pro jeho chyby jsem nenašel žádný důvod," říká v exkluzivním rozhovoru pro deník Sport.Z pozice hlavního trenéra byl odvolán, na Spartu ale nezanevřel. Naopak - Martin Hašek v klubu zůstal coby kouč třetiligového B týmu a šéftrenér všech dorosteneckých kategorií. "Je to práce s mladými talenty, která mě naplňuje a má smysl," říká 42letý kouč.

Martin Hašek nejvíc nerozumí slabým výkonům Jiřího Jarošíka. "Nenašel jsem pro ně žádný důvod. Udělal tolik individuálních chyb, které nás stály tolik bodů, že pro to nemám vysvětlení," ohlíží se za druhou polovinou sezony.

"Ale samozřejmě to není tak, že bychom nezískali titul kvůli tomu, že Jirka Jarošík dělal chyby. Těch problémů bylo určitě víc," dodává.

Sparťanský stoper v rozhovoru pro idnes.cz naznačil, že ho rozhodila přítomnost Jaroslava Hřebíka na sparťanské lavičce. S tím ale Hašek nesouhlasí.

"Pokud to takhle řekl, což si ale vůbec nejsem jistý – je to strašný. Netvrdím, že to hráčům nějak prospělo, někomu se to nemuselo líbit, ale aby se pětatřicetiletý hráč vymlouval na to, že GSM je na lavičce a třikrát za poločas na někoho zakřičí, když v té atmosféře stejně nerozumíte co..."

Podle Haška se navíc jindy výbušný Hřebík neprojevoval vůči hráčům nějak zvlášť hlasitě. "Před zápasy pan Hřebík v podstatě nemluvil, jen si s hráči plácnul, o přestávce řekl někdy jednu dvě věty – vždy v klidu. Takže dost dobře nechápu, co mohlo hráče stresovat. Obzvlášť ty, co mají za sebou tolik, co Jirka Jarošík. Tenhle argument považuji za velice slabý," reaguje na Jarošíkovy výroky.

Pokud už Hřebík zvýšil hlas, výtky nebyly směřované na vytáhlého stopera. "Na něj rozhodně ne. V podstatě se to dá chápat tak, že pan Hřebík křičel na některé hráče a Jirka pak kvůli tomu stál pět metrů od hráče, kterého měl hlídat osobně. Je to k smíchu," myslí si Hašek.

Velký rozhovor s Martinem Haškem čtěte ve čtvrtečním deníku Sport!

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud