21. července 2012 • 18:56

Sparta přemohla Žižkov, ve finále turnaje si zahraje s Bohemians

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

AKTUALIZOVÁNO | Fotbalisté Sparty porazili v úvodním utkání prvního ročníku Letního ligového poháru Prahy v Holešovicích druholigový Žižkov 3:2 a postoupili do nedělního finále. V něm se utkají s Bohemians 1905, kteří v druhém semifinále zvítězili nad hostitelským týmem Loko Vltavín 4:1.

Sparta měla v předposledním utkání přípravného období vytrvalou převahu, z mnoha šancí se ale prosadila až v závěru první půle.

Ve 40. minutě otevřel skóre po přihrávce Pavla Kadeřábka střelou do odkryté branky střídající Václav Kadlec, který po třinácti minutách nahradil Marka Matějovského. Letenský kapitán si přivodil zranění kotníku. Ještě do poločasu se trefil také autor přihrávky na první gól Kadeřábek.

Po změně stran Žižkov, který sestoupil z nejvyšší soutěže, nečekaně srovnal. V 57. minutě nejprve technicky snížil Bartošák a dvacet minut před koncem další povedenou střelou dotáhl ztrátu Sedláček. V 73. minutě ale rozhodl před patnácti stovkami diváků o výhře favorita z otočky Léonard Kweuke.

Odpoledne je na programu druhé semifinále, v neděli turnaj vyvrcholí finálovým utkáním a duelem o třetí místo.

Fotbalový Letní ligový pohár Prahy v Holešovicích, semifinále:

Sparta Praha - Viktoria Žižkov 3:2 (2:0)

Branky: 40. Kadlec, 45. Kadeřábek, 73. Kweuke - 57. Bartošák, 71. Sedláček.

Sestava Sparty: Vaclík - Gil, Švejdík, Jarošík, Pamič - Kadeřábek (81. Skalák), Holek, Matějovský (13. Kadlec), Krejčí - Hušbauer - Kweuke (79. Kerič). Trenér: Lavička.

Loko Vltavín - Bohemians 1905 1:4 (1:1)

Branky: 45. Franěk z pen. - 17. Orolín, 68. Nerad, 73. Košata, 88. Šebek.

0

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.