Michal Koštuřík
22. června 2013 • 04:10

Návrat do Sparty? Jen pokud by tam skončil Hřebík, říká Blažek

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz
VŠECHNA VIDEA ZDE

Drtivou většinu kariéry je jméno Jaromíra Blažka spjato s pražskou Spartou. Svojí budoucnost však čtyřicetiletý gólman spojuje s Jihlavou, kde s velkou pravděpodobností ukončí svojí aktivní kariéru. Pokračovat by zde měl jako trenér brankářů. O návratu do Sparty zatím neuvažuje. „Nabídka může přijít jedině, až skončí pan Hřebík. A to nevím, kdy bude,“ říká Blažek.
Neměl důvod končit, proto kývl Jihlavě na nový roční kontrakt. „U mě je to všechno o tom, jestli jsem zdravý a mám chuť. Nic z toho mi nechybělo a asi byla i spokojenost ze strany klubu,“ shrnul Blažek.

Je však pravděpodobné, že někdy v půlce ročníku přepustí místo mladšímu Janu Hanušovi, svému nástupci. A bude dohlížet na jeho vývoj z pozice náhradníka a trenéra.

Bývalý reprezentant vstoupí na konci července do poslední sezony své kariéry. Začne ji jako jednička a dost možná skončí dle dohody jako dvojka. Rutinér Blažek ví, že se čas jeho konce blíží. Stále však patří mezi nejlepší brankáře v lize.

Zároveň ale fandí 25letému Hanušovi, který mu kryje záda a od zkušeného pardála může leccos pochytit. „Může se stát, že bude lepší a bude chytat od začátku soutěže anebo naskočí během podzimu,“ nevyloučil Blažek.

Kouč František Komňacký však má jasno. „Zatím je pro mě Jarda jednička,“ oznámil na startu letní přípravy.

Gólman Vysočiny Jihlava Jaromír Blažek dlouhá léta působil ve Spartě
Gólman Vysočiny Jihlava Jaromír Blažek dlouhá léta působil ve Spartě

Vstoupit do diskuse
0

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud