30. října 2013 • 14:37

VELKÝ PŘEHLED: Plzeň kope nejvíc penalt, Sparta je lépe proměňuje

Reklama
TOP VIDEA
Čím pomůže Tetteh útoku Sparty? Důraz ve vápně a rychlost Čím pomůže Tetteh útoku Sparty? Důraz ve vápně a rychlost
FAKTA MS: Anglie výhrou přepisovala rekordy. Bulvár drsně odsoudil polský tým FAKTA MS: Anglie výhrou přepisovala rekordy. Bulvár drsně odsoudil polský tým
VŠECHNA VIDEA ZDE

KOMPLETNÍ STATISTIKY | Penalta pro Plzeň. To je slovní spojení, které v posledních sezonách rozděluje fotbalové fanoušky v Česku. Část z nich je přesvědčena, že jich zahrává „až moc“. Čísla potvrzují, že v počtu nařízených pokutových kopů nemá Viktoria od sezony 2010/2011 konkurenci. Tuto výhodu dostala pětadvacetkrát, což je téměř dvakrát tolik, než mají Sparta a Jablonec (13).Trénink zaměřený na penaltové exekuce by měl častěji zařadit do programu trenér Viktorie Plzeň Pavel Vrba. Jeho tým sice od léta 2010 zahrával jednoznačně nejvíc penalt v lize, ovšem v úspěšnosti provedení patří s 68 procenty v Gambrinus lize k nejhorším!

Když si v průběhu druhé půle nedělního duelu v Teplicích postavil Marek Bakoš balon na bílý bod, byl to 25. pokutový kop pro Plzeň od začátku prvního mistrovského ročníku Viktorie (2010/2011). Deník Sport spočítal všechny penalty, které sudí za necelé tři a půl sezony nařídili, a vyšlo, že západočeský klub dostal tuto výhodu téměř dvakrát častěji než týmy na děleném druhém a třetím místě – Sparta a Jablonec (po 13).

Plzeň nejvíc penalt za poslední tři a půl roku kopala, zároveň také čelila pouze třem pokutovým kopům

Naopak z klubů, které po zmíněné období působily v nejvyšší soutěži bez přerušení, jich nejméně zahrávala Slavia (4).

Na vysokém počtu penalt má každopádně vysoký podíl i herní kvalita Viktorie. I když nyní Horváth a spol. prochází herním útlumem, v dlouhodobějším měřítku jsou nejofenzivnějším týmem, jehož náběhy v rychlosti do pokutového území se soupeřům špatně brání a pro sudí jsou případné střety mnohem hůř čitelné než v běžných ligových situacích.

Podívejte se na velký penaltový přehled sestavený deníkem Sport. Kdo zahrával nejvíc penalt? Který tým naopak nejvíce pokutovým kopům čelil?

Jen hrstka týmů má horší procento úspěšnosti z pokutových kopů než Viktoria Plzeň

Za tři a půl roku sice kopala Plzeň hned pětadvacet penalt, proměnila jich však jen sedmnáct

Nejvíc penalt kopou – a nejvíc jich pokazí. Fotbalisté Viktorie Plzeň drží i toto nedobré prvenství

Středeční vydání Deníku Sport je plné zajímavých informacíStředeční vydání Deníku Sport je plné zajímavých informací

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze