20. června 2014 • 15:23

Potvrzeno! Pilař se vrací do Plzně, Wolfsburg ho půjčí na rok

Autor: ,
Václav Pilař s generálním ředitelem Viktorie Plzeň Adolfem Šádkem
TOP VIDEA
Vítková slavila medaili v Českém domě. Kdo ji nejvíc dojal? Vítková slavila medaili v Českém domě. Kdo ji nejvíc dojal?
CELÝ SESTŘIH: Dukla - Jablonec 0:1. Rozhodl Lischka, zápas přerušila tma
CELÝ SESTŘIH: Dukla - Jablonec 0:1. Rozhodl Lischka, zápas přerušila tma
VŠECHNA VIDEA ZDE

Uplynuly dva roky a už je zpátky. Fotbalisty Plzně posílí jejich bývalý spoluhráč Václav Pilař. Bundesligový Wolfsburg na svém webu uvedl, že ho uvolní na roční hostování. Informaci potvrdila i Viktoria Plzeň. Pilařův cíl je jasný - navázat na předchozí výkony v plzeňském dresu a pokusit se o návrat do reprezentace.Pilař opustil českou ligu hned po evropském šampionátu 2012, kde byl společně s Petrem Jiráčkem nejvýraznějším hráčem české reprezentace. Během působení v bundeslize ho však přibrzdilo několik vážných zranění. Naposledy si letos v březnu natáhl postranní vazy v kotníku.

"Pevně věříme, že již definitivně překonal své zdravotní problémy a ve známém prostředí naváže na výkony, kterými se ještě nedávno prezentoval v dresu Viktorie i národního týmu," uvádí v tiskové zprávě generální manažer Viktorie Plzeň Adolf Šádek.

Václava Pilaře v plzeňské šatně přivítal i kapitán týmu Pavel Horváth

Minulou sezonu strávil Pilař na hostování ve Freiburgu. Po návratu zpátky nejdříve podle informací Wolfsburger Allgemeine prodloužil s Wolfsburgem smlouvu o další rok do konce sezony 2015/16, klub ho pak uvolnil zpátky do Plzně.

"Angažmá Václava Pilaře bereme jako ideální řešení pro obě strany. Viktoria v něm přivádí skvělého fotbalistu, který by měl dále pozvednout naši ofenzivní sílu, pro Vaška je pak působení v předním českém klubu možností dokázat, že je výjimečným a nadále vysoce perspektivním hráčem," věří Šádek.

Pilař patří k nesporným českým talentům. Po skvělých výkonech v Plzni a reprezentaci ale přišlo vážné zranění, kvůli kterému poslední dvě sezony pořádně nehrál.

Teď už by Pilař měl být v naprostém pořádku a je připraven na maximální tréninkovou zátěž v Plzni. „Po jarních problémech s kotníkem jsem již na sto procent připraven, těším se na přípravu i plzeňskou kabinu. Pro rehabilitaci jsem udělal maximum, cítím se skvěle. Chci ukázat, že jsem fotbal hrát nezapomněl,“ doufá.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze