Génius Robben. Nezvládl rozvázat tkaničku, ale pak střílel góly

Autor: pta, iSport.cz
0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Zase byl hodně vidět. Arjen Robben patřil k nejvýraznějším postavám, které se přičinily k rekordnímu vítězství Nizozemska nad Španělskem 5:1 na mistrovství světa. Ve druhém poločase vstřelil dva góly, ale před přestávkou na sebe záložník Bayernu Mnichov upoutal pozornost jiným způsobem. Jak vypadal zápas nizozemského fotbalového génia?

Hosté: 44. van Persie, 53. Robben, 65. De Vrij, 72. van Persie, 80. Robben

Domácí: Casillas (C) – Azpilicueta, Ramos, Piqué, Alba – Busquets – Silva (78. Fábregas), Xavi, Alonso (63. Pedro), Iniesta – D. Costa (63. Torres).

Hosté: Cillessen – Janmaat, Vlaar, De Vrij (78. Veltman), Martins Indi, Blind – de Guzmán (62. Wijnaldum), Sneijder, de Jong – van Persie (C) (79. Lens), Robben.

Domácí: de Gea, Reina, Albiol, Juanfran, Martínez, Fábregas, Mata, Cazorla, Koke, Villa, Torres, Pedro

Hosté: Vorm, Krul, Verhaegh, Veltman, Kongolo, Clasie, Fer, Kuijt, Lens, Huntelaar, Wijnaldum, Depay

Domácí: Casillas

Hosté: de Guzmán, De Vrij, van Persie

Rizzoli – Faverani, Stefani (všichni Itálie) – Moen (Norsko)

Arena Fonte Nova, Salvador

20. minuta – potíže s tkaničkami

Při jednom ze soubojů se Robbenovi vyzula kopačka na pravé noze. Na první pohled banální příhoda. Jenže nizozemský záložník přes veškerou snahu nedokázal rozvázat tkaničku, aby se mohl znovu obout. Jeho tým tak musel hrát chvíli v oslabení, protože Robben vyrazil ke střídačce pro pomoc. „Nechápu, že umí hrát jako bůh a nezvládne tohle,“ vtipkovali fanoušci na sociálních sítích při pohledu na bezradnou tvář velké hvězdy.

Speciál iSport.cz k fotbalovému MS najdete ZDE>>>

53. minuta – gól na 2:1

Zlomový moment utkání, který přinesl nizozemský gól na 2:1. Ukázalo se, že jen málokdo umí být tak mrštný v pokutovém území soupeře jako Robben. V něm převzal centr od Blinda, vyšachoval bránícího Ramose a podpořil kanonádu do španělské sítě.

Arjen Robben Amazing Goal Spain vs Netherlands... by edn-qrz

80. minuta – gól na 5:1

Robben se nacházel v maximální pohodě. Ukázal to i další vítězný běžecký souboj s Ramosem, potom si položil na zem také vyběhnutého brankáře Casillase a parádní sólo zakončil trefou, která podtrhla španělský debakl. „Hráči jako Robben dokážou změnit zápas během sekundy,“ rozplýval se nad krásnou akcí pro BBC trenér Crystal Palace Tony Pulis.

Spain 1 - 5 Netherlands A. Robben by f100000575791389

Radost po jedné z branek do sítě Španělska.