Stadion v Ženevě

Chystáte se na utkání českých fotbalistů s Portugalskem a Tureckem? Deník Sport připravil nejpodstatnější informace o ženevském stánku.
Jak na stadion?
Vyznačení trasy na stadion vypadá stejně ve všech osmi hostitelských městech, Ženevu nevyjímaje. Doporučuje se vypnout navigační systém a jet za logem stadionu. Možné je také zaparkovat auto dál od stadionu a cestovat městskou hromadnou dopravou. Cílová stanice tramvaje a autobusu se jmenuje Bachet de Pesay. Je spojena nově otevřeným mostem pro pěší a cyklisty se Stade de Genéve. Nově vybudovaný most je naprostou novinkou. Byl otevřen pouhých jedenáct dní před úvodním utkáním šampionátu mezi Švýcarskem a Českem.
Kde parkovat?
Pokud cestujete autem, je vhodné nechat jej na předměstí nebo v okolí. Veškeré parkovací plochy v bezprostředním okolí stadionu budou rezervovány, takže se v okolí Stade de Genéve prakticky zaparkovat nedá. Navíc plochy označené modrou čarou představují rezidenční stání. Organizátoři připraví před Ženevou záchytná parkoviště. Budou přehledně označena.
Jak cestovat po městě?
Platí to samé co v Basileji: vstupenka na utkání funguje rovněž jako jízdenka na veřejnou dopravu v rámci celého Švýcarska vždy v hrací den a den po utkání až do 12 hodin. Je vhodné využít městskou dopravu i vzhledem k očekávaným zácpám na komunikacích.
Co nebrat na stadion?
Zakázaných předmětů je celá řada a nepočítejte s tím, že se nad vámi někdo ustrne. Bezpečnostní prohlídky bývají důkladné. Zapomeňte na jakoukoli pyrotechniku, zbraně, deštníky, nápoje ve skle, PET láhvi či papírovém obalu, neberte psy ani motocyklové přilby. Dál se nedostanete ani s videokamerami a profesionálními fotoaparáty. Malý kapesní fotoaparát s jednou sadou baterií přípustný je. Vlajka? Maximálně o rozměru 2 x 1,5 metru, ale bez žerdi. Výjimkou je plastová ohebná tyč do jednoho metru délky a jednoho centimetru v průměru. Skupiny fanoušků mohou požádat o povolení vstupu s obřím praporem den předem na místě.