Zastavit Ronalda a jeho sebevědomí. Krásná výzva, říká Arbeloa | iSport.cz
27. června 2012 • 07:21

Zastavit Ronalda a jeho sebevědomí. Krásná výzva, říká Arbeloa

Autor: iSport.cz, ČTK
TOP VIDEA
Kladno - Sparta: Jágr si vzal puk za bránou a dostal ho za Machovského, 3:2
KARLOS SHOW: O hokejových b(p)itkách a síle mysli. Kouč Jelínek vs. nevěřící Vémola
VŠECHNA VIDEA ZDE

SEMIFINÁLE PORTUGALSKO - ŠPANĚLSKO ONLINE 20:45 | Normálně s ním slaví góly, teď by ho trefa Cristiana Ronalda vůbec netěšila. Spoluhráč hvězdného Portugalce z Realu Madrid Álvaro Arbeloa teď pozná, jaké to je bránit CR7. "Rád se měřím s těmi nejlepšími hráči a tohle bude skvělý test," prohlásil španělský obránce před dnešním semifinále EURO 2012."Víme, že na tomto Euru vstřelil tři góly a jeho forma je hodně veliká. Je to náročný soupeř, ale má také velké sebevědomí. My se ho však budeme snažit zastavit," tvrdil na tiskové konferenci Arbeloa.

Nezbytná je podle něj dokonalá psychická i fyzická připravenost. "Je to jeden z nejlepších hráčů na světě a je důležité v zápase odvést maximum. Nemůžete ho zastavit na celých devadesát minut, ale pro mne je to krásná výzva. Rád se měřím s těmi nejlepšími hráči a tohle bude skvělý test," těšil se devětadvacetiletý obránce.

Vyřadit ze hry

Trenér Španělska Vicente Del Bosque má prý na Ronalda recept. "Máme v plánu vyřadit ho ze hry. Nejlepším příkladem je vyřazovací fáze posledního světového šampionátu, kde jsme dosáhli dobrých výsledků. Myšlenka bude stejná," připomněl kouč výhru 1:0 nad Portugalskem v osmifinále MS.

"Je to však pochopitelně excelentní hráč a je logické, že se teď o něm bude všude tolik mluvit. Navíc působí ve Španělsku a to je také důležitý faktor," dodal jednašedesátiletý Del Bosque.

Arbeloa připomněl, že Portugalsko, které vyřadilo ve čtvrtfinále český tým, není pouze Ronaldo. "Mají výborně hrajícího Naniho a spoustu dalších kvalitních fotbalistů. Musíme zastavit všechny a ne pouze Cristiana," dodal devětatřicetinásobný reprezentant, jenž odehrál s nejdražším hráčem světa v Realu poslední tři sezony.

Ronaldo sní o finále

"Necítím žádný zvláštní tlak kvůli tomu, že nastoupím zrovna proti Španělsku. Na nejvyšší úrovni hraji deset let, jak v klubu, tak na mezinárodním poli," řekl novinářům sám Ronaldo.

Cristiano Ronaldo se raduje z gólu do české sítě ve čtvrtfinále EURO
Cristiano Ronaldo se raduje z gólu do české sítě ve čtvrtfinále EURO

Je si ale vědom, že portugalský tým na něj bude hodně spoléhat. V dosavadním průběhu šampionátu dal polovinu ze šesti gólů svého celku: sám rozhodl o výhře 2:1 nad Nizozemskem v posledním utkání skupiny i o čtvrtfinálovém triumfu 1:0 nad Českou republikou. "Ano, cítím odpovědnost, ale ne tlak. Jsem na tyhle zápasy zvyklý," podotkl Ronaldo.

Přestože Španělé jsou považováni za favority, Ronaldo cítí, že jeho tým má na to uspět. Přál by si, aby si Portugalci zopakovali finálovou účast z Eura 2004.

"Je krásné mít znovu šanci zahrát si po osmi letech o titul. Bude to strašně těžké, ale už nám chybí jen jeden krok. Španělé jsou skvělým týmem, bude to jistě velmi zajímavé pyrenejské derby a velká bitva. Věřím, že ji můžeme vyhrát," dodal.

 
Skupina A
Články odjinud


Články odjinud