1. června 2016 • 18:39

I mistr z Bayernu se utne. Alaba dal vlastňák, který udivil fanoušky

Autor:
TOP VIDEA
Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop
Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hraje za Bayern Mnichov, na EURO bude patřit mezi nejsledovanější rakouské fotbalisty. Obránce David Alaba na sebe nechtěně strhnul pozornost ale už během úterního přípravného utkání s Maltou (2:1). Postaral se totiž o jediný gól soupeře po neuvěřitelném kiksu.Zatímco čeští fotbalisté v pátek smetli Maltu 6:0, Rakušané měli s outsiderem mnohem větší problémy. Během zápasu si vytvořili pouze dvoubrankový náskok, Alaba jim pak v 87. minutě dal naději na remízu.

Po přihrávce od brankáře Ramazana Ozcana se na chvíli otočil zády k brance, pak zazmatkoval a před dvěma dotírajícími hráči Malty poslal míč lacině do vlastní sítě. Rakouský gólman takový vývoj vůbec neočekával, protože stál mimo branku a ačkoliv se snažil rychle vrátit mezi tyče, gólu už nezabránil. Fanoušci na stadionu v Klagenfurtu jen nevěřícně kroutili hlavami.

„Chtěli jsme rozehrát, nakonec ke mně přistoupili dva hráči soupeře a já si myslel, že náš gólman je v brance. Radši na 87. minutu zapomeňme. Je zřejmé, že to byla moje chyba,“ nevykrucoval se držitel pěti bundesligových titulů a prvenství v Lize mistrů.

Kdyby podobné zaváhání předvedl na šampionátu (ve skupině Rakousko čekají Maďarsko, Portugalsko a Island), mělo by to mnohem vážnější následky.

 

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, fotbal, Rakousko, Malta, Alaba
 Klasická verze
Mobilní verze