24. června 2016 • 04:57

PĚT hráčů, kteří překvapivě baví na EURO: Irský Messi a islandský Thor

Autor:
 • 5 hráčů, kteří překvapili na EURO 5 hráčů, kteří překvapili na EUROFOTO:

  Bjarnason, Hoolahan, McAuley. Že vám tato jména nic neříkají? Fotbalová veřejnost je příliš nezná, přesto v základních skupinách EURO tito hráči zaujali a mají velkou zásluhu na tom, že outsideři jako Island, Maďarsko či Irsko se dostali do vyřazovací části mistrovství Evropy ve Francie. A kdo že jsou zmínění fotbalisté, kteří baví na EURO?

 • Gábor Király (Maďarsko)

  Tepláky na EURO jedou. Čtyřicetiletý maďarský brankář je znám tím, že celou svou kariéru odchytal v nezvyklém módním doplňku a na mistrovství Evropy svůj rituál nehodlá měnit. Király, který si zachytal prestižní anglickou Premier League i německou bundesligu, diváky na mistrovství Evropy zaujal. Během zápasů skupiny F napodoboval hvězdného Cristiana Ronalda i legendu Francie Thierry Henryho a předvedl i pár technických fines s míčem. Na klubové úrovni hraje „jen“ nejvyšší maďarskou soutěž za Szombathelyi Haladás.

  Maďarský brankář Gábor Király překonal rekord EURO, když se stal nejstarším hráčem, který kdy na ME nastoupilMaďarský brankář Gábor Király překonal rekord EURO, když se stal nejstarším hráčem, který kdy na ME nastoupil

 • Birkir Bjarnason (Island)

  Neúnavný záložník, který vstřelil v prvním zápase skupiny gól do sítě Portugalska a pomohl tak k důležité remíze. Se spoluhráči nakonec vyválčili postup ze skupiny. Nejen kvůli svému vzhledu je přezdíván po filmovém hrdinovi „Thor“. V poslední sezoně se konečně prosadil ve větším klubu, ve švýcarské Basileji je členem základní sestavy. Patří ke klíčovým hráčům islandské sestavy, která tvoří historii tamního fotbalu. 

  Birkir Bjarnason v dresu IslanduBirkir Bjarnason v dresu Islandu

 • Wes Hoolahan (Irsko)

  Vytříbený technik, kterého fanoušci přezdívají irský Messi. Třiačtyřicetiletý záložník debutoval v irské reprezentaci až v 31 letech, přesto na EURO patří ke klíčovým hráčům. Gólem do sítě Švédska vystřelil důležitý bod a navíc asistoval u jediné branky v zápase s Itálií, která poslala Iry do vyřazovacích bojů. Na klubové úrovni hraje za anglický Norwich, který v příští sezoně bude hrát druhou nejvyšší soutěž.

  Autor irské branky Wes HoolahanAutor irské branky Wes Hoolahan

 • Gareth McAuley (Severní Irsko)

  Národní hrdina. Urostlý stoper dal totiž jako první hráč Severního Irska gól na mistrovství Evropy. Branka do sítě Ukrajiny byla navíc vítězná a výhra z tohoto zápasu předznamenala překvapivý postup outsidera do osmifinále EURO. V zemi propukla obrovská euforie, McAuley rozpoutal severoirské fotbalové peklo.

  Gareth McAuley se raduje ze vstřelené brankyGareth McAuley se raduje ze vstřelené branky

 • Balázs Dzsudzsák (Maďarsko)

  Maďarská hvězda. Zdobí ho skvělá práce s míčem. Ve skupině dal dva góly favorizovaný Portugalcům, kterým Maďaři vyfoukli první místo ve skupině. Během své kariéry toho stihnul hodně, v posledních letech se usadil v turecké nejvyšší soutěži, kde háji barvy Bursasporu a je spoluhráčem českého reprezentanta Tomáše Necida.

  Maďarský kapitán Balázs DzsudzsákMaďarský kapitán Balázs Dzsudzsák

Témata:  sport, fotbal, euro 2016
 Klasická verze
Mobilní verze