25. června 2016 • 19:10

Lék na zklamání z EURO? Čech si ve Wimbledonu zahrál se Štěpánkem

Autor:
TOP VIDEA
Do Slavie přišli Trpišovského koně. V lize pod ním Kúdela, Kolář a Pokorný odehráli 78 zápasů Do Slavie přišli Trpišovského koně. V lize pod ním Kúdela, Kolář a Pokorný odehráli 78 zápasů
Jágr na All Star Cupu? Musel bych ho v Letňanech vyzkoušet, směje se Nedvěd Jágr na All Star Cupu? Musel bych ho v Letňanech vyzkoušet, směje se Nedvěd
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tenisový zápas s Radkem Štěpánkem. Tak léčí zklamání z brzkého vyřazení české fotbalové reprezentace na EURO 2016 brankář Petr Čech. Fotoreportéři zachytili brankářskou jedničku národního týmu a také londýnského Arsenalu, jak si byla zahrát v rámci tréninku tenis se svým kamarádem Radkem Štěpánkem, který se chystá na start Wimbledonu. Čtyřiatřicetiletý gólman odchytal na EURO všechny zápasy ve skupině, celkem inkasoval pět branek. Ve statistikách je Čech nyní zapsán jako gólman, který na EURO dostal nejvíce branek v historii (21).

Na šampionát se hodně těšil, výsledky ale byly pro brankáře velkým zklamáním, obrana mu v důležitých chvílích moc nepomohla. A tak se tým trenéra Pavla Vrby rozloučil s turnajem už po základní skupině se ziskem jediného bodu. Čech si také po šampionátu vzal čas na rozmyšlenou, zda bude v národním týmu pokračovat.

Radek Štěpánek s Petrem Čechem ve slavném Wimbledonu, kde už v pondělí vypukne třetí grandslam roku
Radek Štěpánek s Petrem Čechem ve slavném Wimbledonu, kde už v pondělí vypukne třetí grandslam roku

List The Sun označil český tým za jeden z nejhorších na EURO, vstřelil jen dva góly a pršela na něj kritika. Tohle všechno muselo Čecha bolet. A teď prasklo, jak si spravil náladu. Vyrazil s kamarádem Radkem Štěpánkem na travnaté kurty ve Wimbledonu, kde si spolu zatrénovali.

Český tenista je dlouholetým fandou Čecha. Držel mu pěsti, když byl oporou Chelsea, a nic se nezměnilo ani po přestupu gólmana do Arsenalu. Na gólmana mohl přenést něco z dobré nálady. Pro Wimbledon dostal divokou kartu a nemusel se do prestižního grandslamového klání prokousávat kvalifikací.

Českého veterána ale na úvod slavného turnaje čeká těžký oříšek v podobě nasazené patnáctky, zlobivého dítěte australského tenisu, Nicka Kyrgiose. Pomůže mu trénink s Čechem?

Čech si podmaňuje Tours - dal rukavice zraněnému klukovi

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze