27. června 2016 • 04:55

Kouč Slováků po konci na EURO: Otevřelo mi to oči, musí přijít obměna

Autor:
TOP VIDEA
Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu! Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu!
Sparta - Mountfield HK: To byl bodyček! Rozhodčí poslal k zemi Kukumberga Sparta - Mountfield HK: To byl bodyček! Rozhodčí poslal k zemi Kukumberga
VŠECHNA VIDEA ZDE

Chválil, ale i kritizoval. Kouč slovenských fotbalistů Ján Kozák po porážce s Německem 0:3 v osmifinále EURO prohlásil, že v týmu musí přijít generační výměna. „Tenhle zápas mi otevřel oči,“ uvedl po konci slovenského účinkování na turnaji.„Němci se ve skupině těžko rozjížděli, ale už poslední zápas se Severním Irskem ukázal, že šli nahoru. Dnes předvedli velkou sílu. Bohužel jsme jim k tomu pomohli i my, především v úvodu zápasu jsme nehráli dobře a Německo našich chyb využilo. A když se dostane do vedení, těžko se proti němu hraje," měl jasno Kozák.

Mrzel ho hlavně druhý gól, který padl po rychlém protiútoku a mimo jiné nedůslednosti Juraje Kucky. „Víc hráčů neudělalo to, co mělo. Když nejsme kompaktní a vypadnou dva tři hráči, kteří nejsou plně koncentrovaní a nedělají to, co mají, proti takovému mužstvu nemáte žádnou šanci,“ prohlásil slovenský kouč.

Slovák Ján Ďurica se nechává konejšit od své partnerky po osmifinálové porážce s Německem
Slovák Ján Ďurica se nechává konejšit od své partnerky po osmifinálové porážce s Německem

Působení svého týmu na EURO si ale užil. "Hrát tady je fantastický pocit. Všem trenérům i hráčům radím, ať na sobě tvrdě pracují, aby ho mohli zažít. Je to něco úžasného, zážitek na celý život," uvedl bývalý československý reprezentant.

Porážka s Německem mu ale také definitivně potvrdila, že musí přijít změny. „Potěšilo mě víc věcí. Tenhle zápas mi otevřel oči. Zase mám lepší přehled o charakteru hráčů. Takže to pro mě byl velmi poučný zápas. Slovenské mužstvo potřebuje generační výměnu,“ vyhlásil Ján Kozák.

Vše o fotbalovém EURO 2016 ve Francii čtěte ZDE »

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, fotbal, euro, slovensko, kozák
 Klasická verze
Mobilní verze