EURO 2021 | Česká motivace na Bulhary: nasazení při losu, peníze i náprava půle hrůzy | iSport.cz
Jonáš Bartoš
17. listopadu 2019 • 04:40

Česká motivace na Bulhary: nasazení při losu, peníze i náprava půle hrůzy

Vstoupit do diskuse
0
 • Radost českých reprezentantů po gólu proti Kosovu Radost českých reprezentantů po gólu proti KosovuFOTO: Sport

  PŘÍMO ZE SOFIE | Jde v Bulharsku o „zbytečný“ zápas, když čeští fotbalisté urvali postupovou jistotu na EURO už ve čtvrtek doma skládkou Kosova? Prázdné kulisy stadionu v Sofii i slabý soupeř bez větší motivace logicky nabízejí možnost podcenění. Jenže pořád je z českého pohledu v neděli večer o co hrát. Hráči, kteří dostanou šanci, si i tímto utkáním dělají vizitku směrem k případné nominaci na červnový turnaj, navíc stále hrají o prémie a o českou pozici při losování. Server iSport.cz vybral hlavní body, které by měly Šilhavého partu motivovat k maximálnímu možnému výkonu.

 • Boj o nominaci na EURO

  Dvacet hráčů do pole, tři brankáři. Tolik vyvolených na konci jara dostane možnost, aby nasáli atmosféru velkého reprezentačního turnaje a dostali se do závěrečné nominace. Trenér Jaroslav Šilhavý si za rok ve funkci vybudoval kostru týmu, která uspěla v kvalifikaci. Hráči jako Vaclík, Čelůstka, Darida, Souček, Schick a další klíčoví muži českého výběru nepojedou jen ve chvíli, kdy je zastaví zranění. V Sofii dostanou šanci i ti, kteří mezi první sled „vyvolených“ nepatří. Právě oni musí předvést, že mají o EURO zájem a jsou schopní odevzdat kvalitní výkony. K duelu v Bulharsku by měli přistoupit s maximální vážností, aby utvrdili trenéra Šilhavého v tom, že do českého kádru patří.

  Česká fotbalová reprezentace před zápasem s KosovemČeská fotbalová reprezentace před zápasem s KosovemFoto Barbora Reichová / Sport

 • Nasazení při losování

  Celkem 24 účastníků hlavního turnaje bude při losování, které proběhne 30. listopadu v Bukurešti, rozdělených do čtyř výkonnostních košů. Do prvního jde automaticky šest nejlepších vítězů kvalifikačních skupin (podle bodů). Češi jakožto druhý tým své skupiny mohou jít do druhého, třetího i čtvrtého koše. Také proto je důležitý výsledek z Bulharska. V případě výhry mají Češi teoretickou (a málo pravděpodobnou) šanci proklouznout do druhého, ale jistě by nespadli do čtvrtého.

  Sedm postupů na EURO! Připomeňte si klíčové duely, které přinesly slávu

 • Prémie od Šilhavého

  Česká fotbalová asociace za postup na EURO inkasuje v přepočtu 236 milionů korun, velmi slušnou část si z celkového balíku ukrojí i hráči a realizační tým. Už před kvalifikací navíc bylo dané, že za každou výhru hráči inkasují 150 000 korun, za remízu 50 000 (pokud by kvalifikace neskončila postupem, částka by byla o polovinu menší). Tím pádem mají hráči stále o co hrát. Celkové prémie, které se můžou ještě navýšit i na základě výsledků na samotném turnaji, pak mezi hráče rozdělí trenér Jaroslav Šilhavý a manažer Libor Sionko. Určitě přihlédnou k tomu, jak se jednotliví hráči prezentovali v kvalifikaci, včetně závěrečného duelu v Sofii.

  Jaroslav ŠilhavýJaroslav ŠilhavýFoto Barbora Reichová/Sport

 • Náprava Severního Irska

  Na minulém srazu Česko slavně skolilo Anglii, trenér Šilhavý v následné přípravě se Severním Irskem hodně protočil sestavu. Jenže do konce poločasu domácí na Letné prohrávali 0:3 a koledovali si o velkou ostudu. Český kouč o poločase vrátil na hřiště své opory (Bořil, Čelůstka, Darida, do akce šli i Zdeněk Ondrášek a posléze Patrik Schick), zápas se pak podařilo alespoň zdramatizovat a snížit skóre na 2:3. Prohrávat v Bulharsku si nikdo nepřeje, zvlášť když jde o poslední tým skupiny procházející velkou krizí. Memento z Letné slouží všem, co vkročí na trávník, jako důrazné varování.

  Paddy McNair obešel Pavlenku a do prázdné brány zvýšil na 3:0 pro Severní IryPaddy McNair obešel Pavlenku a do prázdné brány zvýšil na 3:0 pro Severní IryFoto Pavel Mazáč/Sport

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2021 - Mistrovství Evropy ve fotbale

Los EURO 2021 Kompletní program Postup na EURO: Česko - Kosovo 2:1 Kvalifikace EURO 2021 Stadiony a města Oficiální míč Vstupenky

Mistrovství Evropy ve fotbale proběhne v roce 2021 od 11. června do 11. července ve 12 zemích a 12 městech. Semifinále a finále bude hostit londýnské Wembley. Poprvé v historie EURO bude součástí všech utkání videorozhodčí. Původní EURO 2020 muselo být kvůli koronaviru odloženo na rok 2021.

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

 

Skupina A
Články odjinud


Články odjinud