EURO 2021 | Češi, kterým prospěje odklad EURO: obr z Polska, mladíci i marodi Slavie | iSport.cz
24. března 2020 • 16:43

Češi, kterým prospěje odklad EURO: obr z Polska, mladíci i marodi Slavie

Vstoupit do diskuse
0
 • Čeští fotbalisté, kterým by roční odklad mistrovství Evropy mohl pomoct do národního týmu Čeští fotbalisté, kterým by roční odklad mistrovství Evropy mohl pomoct do národního týmuFOTO: Koláž iSport.cz

  Odsun EURO 2020 na příští léto? Zkusili jsme se na tento fakt podívat optikou osmi fotbalistů, kteří přeložením turnaje mohou z různých důvodů profitovat životní šancí v podobě reprezentační pozvánky od trenéra Jaroslava Šilhavého. Do kategorie námi vybraných hráčů spadají mladíci, kteří mezitím mohou „dozrát“, zranění hráči, kteří budou vděčni za každý týden navíc, a taky borci na hraně širšího kádru, kteří budou mít někoho na soupisce přeskočit. Objeví se někdo z nich na šampionátu?

 • Adam Hložek (17 let, Sparta)

  Sparta hraje s Baníkem doma čtvrtfinále Mol Cupu

  Názor Sportu: Už od podzimu by měl být stabilním členem reprezentace. Ne proto, že je mladý, ale proto, že na to jednoduše má. Pokud by navíc odešel do Lipska, které ho údajně bedlivě sleduje, může to jeho herní vývoj ještě urychlit. Trenér Julian Nagelsmann umí mladé borce zlepšovat.

  Bilance v této sezoně: 26 soutěžních zápasů/5 gólů/8 asistencí

 • Tomáš Petrášek (28 let, Raków)

  Tomáš Petrášek ve druhé polské lize září, na stopera je i velmi gólový

  Názor Sportu: Fotbalově dozrál později než většina vrstevníků, ale to nevadí. V Polsku si udělal výtečné jméno, patří mezi nejlepší stopery ligy. Údajně má o dvoumetrového obra velký zájem sparťanský taktik Václav Kotal. Ke všemu: střed obrany byl v posledních letech gordický uzel reprezentace.

  Bilance v této sezoně: 27 soutěžních zápasů/5 gólů/0 asistencí

 • Pavel Bucha (22 let, Plzeň)

  Hattrick zkompletoval Pavel Bucha trefou z penalty, kterou mu přenechal Jean-David Beauguel

  Názor Sportu: V podzimní části sezony roztáhl křídla v Mladé Boleslavi, po zimním návratu do Plzně se ihned zařadil do základní sestavy. Kreativní fotbalista výkonnostně roste a hlasitě si říká o první nominaci do áčka. Šilhavý ho na jaře opakovaně naživo sledoval, takové typy v týmu nemá.

  Bilance v této sezoně: 29 soutěžních zápasů/10 gólů/8 asistencí

 • Michal Sadílek (20 let, Eindhoven)

  Český fotbalista Michal Sadílek přispěl gólem k remíze PSV Eindhoven na hřišti Sparty Rotterdam 2:2

  Názor Sportu: Pár týdnů byl v pracovní neschopnosti, ale už je fit. Před uzamčením holandské ligy byl dvakrát na lavičce PSV. Do reprezentačního áčka patří. Co je na něm nejlepší? Univerzálnost. A to se vždycky hodí. Může hrát na kraji defenzivy, ale i ve středu zálohy. Další ideální voják pro Šilhavého.

  Bilance v této sezoně: 26 soutěžních zápasů/1 gól/2 asistence

 • David Hovorka (26 let, Slavia)

  Letní posila Slavie David Hovorka navlékl v přípravě proti Budějovicím při svém debutu kapitánskou pásku

  Názor Sportu: Kdyby se tento moderní stoper na podzim vážně nezranil, pravděpodobně by nastupoval v základní sestavě po boku Ondřeje Čelůstky. Místo chybujícího Marka Suchého tehdy totiž zaujal Jakub Brabec. U Hovorky je to jednoduché: pokud se uzdraví a v příští sezoně dostane zpátky do formy, má velkou šanci.

  Bilance v této sezoně: 15 soutěžních zápasů/0 gólů/1 asistence

 • Petr Ševčík (25 let, Slavia)

  Petr Ševčík nahradí v domácím zápase čtvrtfinále Evropské ligy ve středu slávistické obrany Tomáše Součka

  Názor Sportu: Absolutní prototyp hráče pro náročný evropský fotbal splňující ta nejpřísnější měřítka, opak Josefa Hušbauera a střední záložník, kterého chcete mít v týmu. Ševčík je neustále v pohybu, pracuje na obrovském prostoru a rozumí si s míčem. Debutoval v klíčovém utkání proti Kosovu, své místo si bude upevňovat.

  Bilance v této sezoně: 23 soutěžních zápasů/3 góly/10 asistencí

 • Jan Matoušek (21 let, Jablonec/Slavia)

  Jan Matoušek si obnovil během utkání Jablonce se Spartou zranění a bude chybět reprezentaci do 21 let

  Názor Sportu: Kdyby jej nebrzdily zdravotní problémy, mluví se teď o Matouškovi v souvislosti s reprezentací minimálně stejně jako o Pavlu Buchovi. Do ligy vlétl jako velká voda, otázkou je, kam jeho kroky povedou v létě. Kdyby se zapracoval do sestavy Slavie, jeho naděje by vzrostly. Má totiž cennou vlastnost: umí sám rozhodovat zápasy.

  Bilance v této sezoně: 18 soutěžních zápasů/6 gólů/3 asistence

 • Matouš Trmal (21 let, Slovácko)

  Brankář Slovácka Matouš Trmal uděluje pokyny svým spoluhráčmům

  Názor Sportu: Na závěr jedno šokující překvapení, protože v bráně má trenér Šilhavý obrovskou kvalitu (Vaclík, Pavlenka, Koubek, Kolář). Kdyby se však nedejbože jeden z nich zranil a druhý přestal chytat, nabízí se jako mladá trojka nástupce z jednadvacítky. Trmal už v té době bude působit ve Spartě, pozornosti neunikne.

  Bilance v této sezoně: 25 soutěžních zápasů/11 nul

   

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2021 - Mistrovství Evropy ve fotbale

Los EURO 2021 Kompletní program Postup na EURO: Česko - Kosovo 2:1 Kvalifikace EURO 2021 Stadiony a města Oficiální míč Vstupenky

Mistrovství Evropy ve fotbale proběhne v roce 2021 od 11. června do 11. července ve 12 zemích a 12 městech. Semifinále a finále bude hostit londýnské Wembley. Poprvé v historie EURO bude součástí všech utkání videorozhodčí. Původní EURO 2020 muselo být kvůli koronaviru odloženo na rok 2021.

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

 

Skupina A
Články odjinud


Články odjinud