EURO 2021 | Za rok už (asi) budou mít smůlu. Šest hráčů, kteří můžou přijít o EURO | iSport.cz
Michal Kvasnica
25. března 2020 • 10:45

Za rok už (asi) budou mít smůlu. Šest hráčů, kteří můžou přijít o EURO

Vstoupit do diskuse
0
 • Kvůli přeložení by o EURO mohlo přijít několik českých reprezentantů. Kvůli přeložení by o EURO mohlo přijít několik českých reprezentantů.FOTO: Koláž iSport.cz

  Coby třicátníci v sobě drželi naději, že si v létě zahrají na (pravděpodobně) posledním mistrovství Evropy v jejich kariéře. Zřejmě ne coby hráči základní sestavy, ale i tak chtěli ještě atmosféru turnaje ochutnat - jako žolíci či zkušení tmeliči party. Přesun EURO na příští rok jim však zásadně může změnit plány. Vybrali jsme šest hráčů, kterých se šampionát v roce 2021 už týkat nemusí. Roli hraje vyšší věk, nejistá situace a velká konkurence v podobě mladších nadějí.

 • Milan Škoda (34 let, Rizespor)

  Milan Škoda během duelu s DánskemMilan Škoda během duelu s DánskemFoto Michal Beránek / Sport

  Názor Sportu: V novém tureckém angažmá chytil fazonu, v devíti zápasech se čtyřikrát trefil a začal si říkat o nominaci, přestože reprezentoval naposledy před rokem v Anglii. Úderné beranidlo jako žolík? To se mohlo hodit. Jenže se na něj tlačí mladí vlčáci, čemuž pětatřicátník těžko odolá.

  Bilance v této sezoně: 30 soutěžních zápasů/13 gólů/5 asistencí
  Bilance v reprezentaci: 19 utkání/4 góly/0 asistencí

 • Ondřej Kúdela (33 let, Slavia)

  Ondřej Kúdela během utkání Česká republika - BrazílieOndřej Kúdela během utkání Česká republika - BrazílieFoto Blesk:Czech News Center, a.s./Martin Sekanina

  Názor Sportu: Pravděpodobně bude v základní sestavě Slavie figurovat i nadále, ale v jeho neprospěch může hrát uzdravení Davida Hovorky a výkonnostní vzestup Tomáše Petráška. Hodně záležet bude na tom, zda se v Edenu budou hrát evropské poháry i na jaře. Pokud ne, jeho šance klesá.

  Bilance v této sezoně: 32 soutěžních zápasů/2 góly/0 asistencí
  Bilance v reprezentaci: 4 utkání/0 gólů/0 asistencí

 • Josef Hušbauer (30 let, Drážďany)

  Josef Hušbauer v utkání proti Severnímu IrskuJosef Hušbauer v utkání proti Severnímu IrskuFoto Barbora Reichová / Sport

  Názor Sportu: Z druhé bundesligy na EURO? Velké sci-fi. Navíc je jeho budoucnost krajně nejistá. Drážďany sice na Hušbauera drží opci, ale zároveň jsou v tabulce stále na posledním místě. Ve středu je velká konkurence, větší šanci na nominaci bude mít i jeho bývalý slávistický spoluhráč Petr Ševčík. K tomu si připočtěte třeba Pavla Buchu, Michala Sadílka, Jana Matouška...

  Bilance v této sezoně: 31 soutěžních zápasů/7 gólů/0 asistencí
  Bilance v reprezentaci: 21 utkání/1 gól/1 asistence

 • Martin Doležal (29 let, Jablonec)

  Martin Doležal v souboji s Milanem ŠkriniaremMartin Doležal v souboji s Milanem ŠkriniaremFoto Barbora Reichová (Sport)

  Názor Sportu: Musel by sázet góly jako na podzim a ještě mít „štěstí“ v podobě zranění či ztráty formy ostatních forvardů působících v zahraničí. Hraje proti němu i fakt, že jako střídající hráč nemá takový efekt. Potřebuje cítit stoprocentní důvěru jako v Jablonci od Petra Rady, což se v nároďáku čekat nedá. Na mezinárodní scéně se navíc tolik neprosazuje.

  Bilance v této sezoně: 29 soutěžních zápasů/12 gólů/3 asistence
  Bilance v reprezentaci: 5 utkání/0 gólů/0 asistencí

 • Marek Suchý (32 let, Augsburg)

  Marek Suchý během utkání s Černou HorouMarek Suchý během utkání s Černou HorouFoto Barbora Reichová (Sport)

  Názor Sportu: Někdejší kapitán reprezentace se podzimem v Augsburgu kvůli zranění zadního stehenního svalu protrápil, a byť platí za oblíbence kouče Šilhavého, nečeká ho jednoduchá šichta, aby své místo v nároďáku obhájil. Jeho pozice v něm už navíc není tak pevná jako dřív. Možná se bude rozhodovat právě mezi ním a Kúdelou.

  Bilance v této sezoně: 3 soutěžní zápasy/0 gólů/0 asistencí
  Bilance v reprezentaci: 5 utkání/0 gólů/0 asistencí

 • Zdeněk Ondrášek (31 let, Dallas)

  Nadšený Zdeněk OndrášekNadšený Zdeněk OndrášekFoto Barbora Reichová/Sport

  Názor Sportu: Za krátkou dobu si v reprezentaci vydobyl pevnou pozici tím, jaký vliv měl na hru coby žolík, a tím, jak pokorně ke své roli přistupoval. Za rok však může být vše jinak. Šilhavý sází na hru s jedním hrotem, kterým je Patrik Schick. Dalšími v pořadí jsou Michael Krmenčík, Matěj Vydra a možná Adam Hložek. Kobra se bude muset rvát.

  Bilance v této sezoně: 2 soutěžní zápasy/2 góly/1 asistence
  Bilance v reprezentaci: 4 utkání/1 gól/2 asistence

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2021 - Mistrovství Evropy ve fotbale

Los EURO 2021 Kompletní program Postup na EURO: Česko - Kosovo 2:1 Kvalifikace EURO 2021 Stadiony a města Oficiální míč Vstupenky

Mistrovství Evropy ve fotbale proběhne v roce 2021 od 11. června do 11. července ve 12 zemích a 12 městech. Semifinále a finále bude hostit londýnské Wembley. Poprvé v historie EURO bude součástí všech utkání videorozhodčí. Původní EURO 2020 muselo být kvůli koronaviru odloženo na rok 2021.

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

 

Skupina A
Články odjinud


Články odjinud