Francie rozebrala Nizozemsko, výhru bere i Belgie. Remíza v české skupině

0
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?

Fotbalisté Moldavska před pondělním utkáním s Českem zahájili kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy domácí remízou 1:1 s Faerskými ostrovy. Francie deklasovala 4:0 Nizozemsko, na jehož lavičce nevyšla obnovená premiéra trenérovi Ronaldu Koemanovi. Dva góly domácích „Les Bleus“ vstřelil nový kapitán Kylian Mbappé. Belgie při debutu kouče Domenica Tedesca vyhrála ve Švédsku 3:0 díky hattricku Romela Lukakua.

Faerské ostrovy v Kišiněvě poslal do vedení ve 27. minutě Mikkelsen, který po přihrávce za obranu propálil brankáře Raileana. Moldavští hráči si hlavně po změně stran vytvořili velké šance a nakonec odvrátili třetí porážku za sebou, když v 87. minutě srovnal Nicolaescu z penalty. Skupinu E vede Česko po domácím triumfu 3:1 nad Polskem.

Francouzským vicemistrům světa v Saint-Denis skvěle vyšel začátek a v úvodních 21 minutách dali tři branky. Už ve druhé minutě domácí poslal do vedení Griezmann po Mbappého přihrávce, chvíli nato zvýšil Upamecano a pak se poprvé v zápase trefil Mbappé. Hvězdný útočník Paris St. Germain v 88. minutě dokonal nizozemský debakl.

Lukaku v Solně otevřel skóre ve 35. minutě, v úvodu druhé půle vstřelil druhý gól a v 83. minutě útočník Interu Milán zkompletoval hattrick. Belgičané v evropské kvalifikaci vyhráli 15. utkání po sobě, čímž vyrovnali rekord české reprezentace z let 1995 až 2002.

Jablonecký záložník Jovovič pomohl asistencí k vítězství Černé Hory 1:0 v Bulharsku, ale úvodní zápas skupiny G nedohrál kvůli zranění.