Jiří Fejgl
19. listopadu 2023 • 15:35

Člen VV FAČR u Kuchty a spol.: Večeře s dcerou. Inicioval jsem odchod hráčů

Autor: Jiří Fejgl
Vstoupit do diskuse
49
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Lačiho p**o vole! To odkoukáš na tréninku, směje se Podaný
Když se v NHL trefí brankář... Podívejte se, jak se to povedlo Jarrymu z Pittsburghu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vzbudil pozdvižení. Byl vyfocen, jak se na olomoucké diskotéce baví s Janem Kuchtou, jedním ze tří fotbalových reprezentantů, kteří byli vyloučeni z kádru národního mužstva. Vedle útočníka Sparty jde o Jakuba Brabce a Vladimíra Coufala. Tomáš Neumann, trenér futsalového národního týmu a člen výkonného výboru asociace, v prohlášení tvrdí, že se v podniku „jen“ potkali a ponoukal je k odchodu.Je členem fotbalové vlády, jedním ze zásadních mužů tuzemského dění. Tomáš Neumann se však dostal do potíží, byl viděn společně s reprezentanty na akci v olomouckém klubu Belmondo.

V prohlášení tvrdí, že šlo jen o shodu okolností a že sám tlačil na to, aby trojice Jan Kuchta, Jakub Brabec a Vladimír Coufal odešla do hotelu.

Svou verzi poslal redakci Sportu písemně:

„Vylučuji a v žádném případě není pravda, že bych doprovázel hráče národního týmu na jejich večerní akci nebo se na organizaci této akce jakkoliv podílel. V Olomouci jsem byl na večeři se svoji dcerou, která v Olomouci studuje, a s členem VV FAČR panem Nezvalem a jeho rodinou. Po večeři nás Nezvalovi odvezli do centra Olomouce, kde jsme šli do restaurace s kamarádem a jeho ženou. Poté jsme se dcerou přesunuli společně do baru, kam dorazili i jmenovaní hráči. Byl jsem zde ve svém volném čase s členem mé rodiny. Uvědomuji si, že společná fotka s jedním z hráčů nepůsobí pro veřejnost důvěryhodně, ale sám jsem inicioval odchod hráčů na hotel. Celá situace je souhrou výše uvedených okolností a samozřejmě, že si jako člen VV FAČR uvědomuji její závažnost.”

Uvidí se, jak se k jeho roli postaví výkonný výbor, který se sejde v úterý. Odvolání mu ale nehrozí, to je pouze v pravomoci valné hromady. 

KVÍZ: JAK ZNÁTE HLÁŠKY O FOTBALOVÉ REPREZENTACI?

Vstoupit do diskuse
49

Kvalifikace na EURO 2024 v Německu

Program kvalifikace na EURO 2024 Skupina E Skupiny kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Českou fotbalovou reprezentaci čeká kvalifikační skupina E, ve které se utká s Polskem, Albánií, Faerskými ostrovy a Moldavskem.

Fotbal dnes * Evropská liga * Konferenční liga * Los EURO 2024

Skupina E
Články odjinud


Články odjinud