Chorvaté berou poslední přímý postup na EURO. Rumuni uhájili první místo

2
Olomouc - Sparta: Krejčího hlavička jako kulka za Stoppenova záda, 0:2!
Hradec Králové - Slavia: Zmrzlý předběhl Harazima a zvyšuje na 2:0 pro sešívané

Fotbalisté Chorvatska porazili na svém hřišti 1:0 Arménii a jsou posledním postupujícím týmem z kvalifikace mistrovství Evropy. Bronzoví medailisté z loňského světového šampionátu uhájili druhé místo tabulky před Walesem, který doma remizoval 1:1 s vítězi skupiny D z Turecka. Závěrečný turnaj, který se uskuteční příští rok v Německu, zná 21 z 24 účastníků. Zbývající tři postupující vzejdou z březnového play off. Losování skupin se uskuteční 2. prosince.

Skupina B

Francie se v sobotu postarala o rekord kvalifikace o ME, když deklasovala 14:0 Gibraltar, dnes ale v posledním utkání přišla o stoprocentní bilanci. Vicemistři světa v Řecku vedli po trefě Kola Muaniho, po gólech Bakasetase s Ioannidisem jim ale zachraňoval alespoň remízu čtvrt hodiny před koncem Fofana. Jediným týmem, který zvítězil ve všech zápasech kvalifikace, tak zůstalo Portugalsko.

Gibraltar utrpěl další vysokou porážku, tentokrát doma podlehl 0:6 druhému celku skupiny B Nizozemsku. Hattrickem se blýskl záložník Stengs.

Skupina D

Chorvatům zařídil výhru nad Arménií ve 43. minutě hlavou útočník Budimir. Svěřencům trenéra Daliče dával před utkáním jistotu pouze tříbodový zisk, nakonec by ale vzhledem k výsledku duelu Wales - Turecko prošli na Euro i při porážce. Chorvaté nebudou mezi evropskou elitou chybět pošesté za sebou.

Skupina I:

Rumunsko zdolalo na domácím hřišti 1:0 Švýcarsko a ovládlo skupinu I s pětibodovým náskokem na dnešního soupeře. Jedinou branku vstřelil v 50. minutě útočník Alibec. Oba celky měly už jistý postup.

Kosovo - Bělorusko 0:1 (0:1)
Branka: 43. Antilevskij

Andorra - Izrael 0:2 (0:1)
Branky: 29. vlastní Cervos, 81. Kinda

Rumunsko - Švýcarsko 1:0 (0:0)
Branka: 50. Alibec