9. října 2015 • 08:38

Naštvaný kouč Německa Löw po prohře: Irové hráli na náhodu

Autor:
Trenér Německa Joachim Löw byl hodně zklamaný po prohře na půdě Irska
TOP VIDEA
Milan Antoš a Jiří Lípa hodnotí prohru s Ruskem: Zlomem byly nevyužité přesilovky Milan Antoš a Jiří Lípa hodnotí prohru s Ruskem: Zlomem byly nevyužité přesilovky
15. den na ZOH: „Méďa“ vychytal Čechy, Vonnová pochválila Ester 15. den na ZOH: „Méďa“ vychytal Čechy, Vonnová pochválila Ester
VŠECHNA VIDEA ZDE

Stačil jim bod, aby si zajistili postup na EURO 2016 ve Francii. Jenže fotbalisté Německa nečekaně prohráli 0:1 na půdě Irska. To zlomilo favorita obrovským nasazením a bojovností. Trenéra Německa Joachima Löwa ale typický ostrovní fotbal v podání soupeře příliš nezaujal.Němci měli utkání zdánlivě pod kontrolou. Statisticky vládli, což dokazuje 67% držení míče či sedmnáct střel oproti pěti z kopaček domácích. Jenže zdaleka ne poprvé to na body nestačilo. Irové soupeře zaskočili gólem v 70. minutě a vedení udrželi.

„Očekávali jsme, že Irové budou bránit v devítí hráčích, někdy v deseti, a zkoušet nakopávané míče na náhodu,“ opřel se do taktiky Ostrovanů německý trenér Löw. Jen těžko skousával, že jeho tým na domácí bojovníky nestačil.

„Měli jednu, pouze jednu šanci a dali gól. My měli mnoho příležitostí, neproměnili jsme je a za to jsme byli potrestáni,“ trval zkušený kouč na svém.

VIDEO | Rozhodující gól Irska proti Německu

Trenér mistrů světa z Brazílie každopádně nepropadal panice. „Postup na EURO je stále v našich rukou. Je na nás, abychom v příštím utkání porazili doma Gruzii,“ zakončil Löw. Němcům k jistotě postupu stačí z posledního zápasu dokonce remíza.

Naopak Irové budou muset o postup ještě bojovat. Senzační výhrou si každopádně hodně pomohli, mají už jistotu minimálně baráže. Irsko je momentálně třetí, ale má stejně bodů jako druhé Polsko. A právě na jeho půdě odehraje poslední kvalifikační duel.

Kdo vyhraje, má EURO jisté, poražený půjde do baráže. V případě remízy bude záležet na počtu gólů, v prvním utkání spolu totiž týmy remizovaly 1:1.

 

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze