9. října 2015 • 20:25

Turky naštval email od Nizozemců: Tohle dělat neměli, zlobil se kouč

Autor:
Turecký kouč Fatih Terim byl hodně naštvaný
TOP VIDEA
Podívejte se, jak by mohl stadion Bohemians vypadat v budoucnosti Podívejte se, jak by mohl stadion Bohemians vypadat v budoucnosti
TOP góly 20. kola La Ligy: Williamsův zázračný volej a povedená rána Modriče TOP góly 20. kola La Ligy: Williamsův zázračný volej a povedená rána Modriče
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nizozemská gratulace české fotbalové asociaci k postupu na EURO se ho evidentně dotkla. Trenér tureckého národního týmu Fatih Terim přiznal, že na mezinárodní úrovni se s podobným jednáním nesetkal, nicméně na podobné zákulisní hry se svým týmem přistoupit nechce. „Nizozemci nás měli porazit sami, ne to dohánět zákulisními tahy,“ pravil zkušený kouč před sobotním kvalifikačním utkáním s Českem (20:45 ONLINE).Turecko spolu s Nizozemskem bojuje na dálku o vše. Pro dvě silné země v kvalifikační skupině A zbývá jediné místo zaručující baráž, dvě přímá postupové pozice si překvapivě zajistily Česko a Island. Mezi původně favorizovanými zeměmi nyní probíhá tvrdá válka, postoupit na EURO do Francie chtějí pochopitelně oba státy.

V Turecku se hodně řešilo jednání nizozemského kouče Danny Blinda, který prostřednictvím emailu pogratuloval českým fotbalistům k postupu. „Na takové úrovni to není úplně běžné,“ zlobil se na páteční předzápasové tiskové konferenci na Letné turecký trenér Fatih Terim.

Vrbova parta může hodně zamíchat kartami, v závěru kvalifikace hraje s Tureckem a pak v Nizozemsku. Povzbudivá slova od nizozemské výpravy tím pádem vyvolala v Turecku velký poprask.

„Nechci se tím zabývat víc, než je nutné, tisk už to dostatečně rozebral. Ale pochopitelně se mi to nelíbí. Nizozemci měli dvakrát možnost porazit nás sami a ne to dohánět takovými zákulisními hrami,“ mrzelo Terima.

Turecko a Nizozemsko? Hráče nemusím motivovat, těší Vrbu. Nechá chytat Vaclíka

Turecký kouč: Nebylo to v duchu fair play

Turecký kouč na tiskové konferenci volil dlouhé odpovědi, novinářům vše v mateřském jazyce důkladně vysvětloval. Bylo znát, že jednání Dannyho Blinda ho zaskočilo. „Jako trenér jsem dosáhl mnoha velkých úspěchu a hodně toho zažil. Ale tohle není obvyklé a v duchu fair play,“ štvalo 62letého kouče.

Česká asociace jakékoliv gratulace v osobní rovině popírá. „Jediná komunikace, která mezi oběma federacemi proběhla, byla ta oficiální v podobě gratulace k postupu na mistrovství Evropy. Žádná jiná neproběhla, natož v osobní rovině,“ uvedl mluvčí FAČR Ondřej Lípa. Na jeho slova odkázal novináře i trenér Pavel Vrba.

Turecko v Nizozemsku remizovalo 1:1, doma poté favorita skupiny totálně rozebralo a zvítězilo 3:0. Také proto se v závěru kvalifikace nachází v lepší pozici.

„Je překvapivé, že favorit jako je Nizozemsko se nachází až na čtvrté pozici. Jde o jeden z nejlepších týmů na světě, vždyť na šampionátu v Brazílii skončil třetí. Vím, že český tým je velice dobrý, respektujeme ho. Ale my jsme schopní porazit každého a doufám, že se mistrovství Evropy také budeme účastnit,“ věřil Terim. Turecku k jistému postupu do baráže o mistrovství Evropy na úkor Nizozemska stačí uhrát čtyři body.

Vaclík se stále učí od Čecha: Dokáže přečíst hráčův úmysl

Motivací jsou jména soupeřů, říká reprezentant Procházka

Nahradí Limberského? Vím, že je šance vyšší, tvrdí Novák

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze