11. října 2015 • 05:00

Krejčí naštval Vrbu! Zkazil šanci a zuřící kouč ho hned střídal

Autor:
TOP VIDEA
Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy
Olympijská nominace je odměnou za léta tvrdé dřiny, říká Brandon Maxwell Olympijská nominace je odměnou za léta tvrdé dřiny, říká Brandon Maxwell
VŠECHNA VIDEA ZDE

Trenér české reprezentace Pavel Vrba mu hodně věří. Záložník Ladislav Krejčí dostával v kvalifikaci mnoho šancí i v období, kdy se mu příliš nedařilo. V základní sestavě nechyběl ani v utkání s Tureckem. Jenže z kraje druhého poločasu svého šéfa pořádně vytočil. Když pokazil podruhé za krátkou dobu nadějnou akci, Vrba ho nemilosrdně vystřídal.Krejčí nehrál od začátku kvalifikačního duelu s Turky dobře. Už v prvním poločase ztratil několik míčů, z jeho levé strany navíc nehrozilo soupeři žádné nebezpečí. A zlepšení nepřišlo ani po změně stran. Naopak.

Záložník pražské Sparty dostal hned dvakrát velmi dobrý pas na levé křídlo, navíc měl vždy hodně prostoru. Mohl si v klidu rozmyslet, na koho svůj centr namíří. Jenže Krejčí přihrávku dvakrát nasměroval přímo na nohy Turků.

Když to udělal v 52. minutě podruhé, Vrbu hodně namíchl. Televizní kamery zachytily, jak naštvaný trenér okamžitě po této situace vylétl z lavičky a povolal Jiřího Skaláka. Ten za chvíli Krejčího na hřišti nahradil.

„Byl to jeden z důvodů střídání. Už v prvním poločase nebyl vidět tolik, jak bychom si představovali,“ přiznal Vrba. „Ty pokažené akce ve druhém poločase byly vyústěním. Pokud stejný hráč dvakrát zkazí přečíslení, jde o jeden z důvodů pro střídání,“ dodal zkušený kouč.

Ani Krejčího náhradník Jiří Skalák se ale do děje zápasu moc nezapsal. Několik minut po jeho příchodu se totiž Turci dostali do vedení a od té doby měli zápas pod kontrolou.

Novák: Penalta? Jestli to byl faul, měl mě sudí vyloučit

480p 360p 240p
Vaclík: Škoda že jsem při penaltě netrefil stranu

Čeští fotbalisté byli po utkání s Tureckem hodně zklamaní
Čeští fotbalisté byli po utkání s Tureckem hodně zklamaní

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze