Trápící se opory. Kdo letos zůstává v repre za očekáváním? | iSport.cz
12. října 2015 • 04:50

Trápící se opory. Kdo letos zůstává v repre za očekáváním?

Autor: kah
Vstoupit do diskuse
0
 • Bývalé opory reprezentace nesplňují očekávání. Bývalé opory reprezentace nesplňují očekávání.FOTO: Koláž iSport.cz

  Zatímco dřív táhli národní tým za postupem na evropský šampionát ve Francii, v posledních zápasech tápou, nedaří se jim. Jedná se například o zkušeného útočníka Davida Lafatu, či záložníka Vladimíra Daridu, kteří nehrají ve své ideální formě. Podívejte se na hráče, kteří letos nenaplňují očekávání.

 • Ladislav Krejčí

  Ladislav Krejčí (vpravo) v souboji se Serdarem.Ladislav Krejčí (vpravo) v souboji se Serdarem.Foto Michal Beránek (Sport)

  záložník, (23 let, Sparta)

  Bilance v kvalifikaci
  zápasy: 9
  minuty: 517
  základní sestava: 7x
  góly: 1

  Loni na podzim dostával přednost i před Václavem Pilařem, kterého kouč Pavel Vrba velmi dobře zná z Plzně. A zaslouženě. Jenže jaro měl velmi slabé a nevyšly mu ani poslední „aktuální“ zápasy. Proti Turecku nebyl vidět. Vlastně ano, bohužel, ve chvílích, kdy zazdil dvě velmi slibně rozjeté akce. A trenéru došla trpělivost.

 • David Lafata

  David LafataDavid LafataFoto Michal Beránek (Sport)

  záložník, (34, Sparta)

  Bilance v kvalifikaci
  zápasy: 7
  minuty: 573
  základní sestava: 7x
  góly: 1

  Nic nevypustí, bojuje ve prospěch mužstva, a naopak je závislý na tom, co pro něj spoluhráči vypracují. A toho nebylo mnoho, nicméně jeho bilance v reprezentaci za posledních dvanáct měsíců rozhodně není utěšující. Trefil se před rokem v Kazachstánu, od té doby se střelecky trápí a čeká na další zápis.

 • Vladimír Darida

  Vladimír DaridaVladimír DaridaFoto Michal Beránek (Sport)

  záložník, (25 let, Hertha Berlín)

  bilance v kvalifikaci
  zápasy:
  9
  minuty: 704
  základní sestava: 8x
  góly: 1

  Jako jeden z mála pravidelně nastupuje v bundeslize, nicméně v reprezentaci to ještě stále není ono. Pokud je v roli, kdy je na hřišti Tomáš Rosický, a on slouží jako určitý servis, vede si velice dobře. Ovšem roli kreativního lídra, který táhne tým v případě absence kapitána, se mu zatím nedaří naplňovat. 

 • Bořek Dočkal

  Bořek DočkalBořek DočkalFoto Reuters

  záložník, (27 let, Sparta)

  bilance v kvalifikaci
  zápasy: 9
  minuty: 788
  základní sestava: 9
  góly: 4

  Loni na podzim byl největší hvězdou, jeho tři góly výrazně pomohly ke stoprocentní bilanci. I proto jako jediný nastoupil v základu ve všech duelech. Vysokou úroveň a efektivitu svých výkonů neudržel. V sobotu mu to nešlo, v prvním poločase většinu míčů, které měl, ztratil. Prospěla by mu větší konkurence na jeho pozici.

Vstoupit do diskuse
0
Skupina A
Články odjinud


Články odjinud