Itálie porazila Arménii, Bulharsko doma remizovalo s Dánskem

0
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?
Zdrcený Trpišovský, Hranáč je teď NEJ stoper ligy. Co Svědík a plzeňská stopa?

VÝSLEDKY KVALIFIKACE MS | Fotbalisté Itálie zvítězili v kvalifikaci o postup na mistrovství světa v Arménii 3:1 a vedou skupinu B se sedmi body. Na evropského vicemistra se nedotáhl úterní protivník českého mužstva Bulharsko, který doma remizoval s Dánskem 1:1, když hrál více než hodinu v oslabení.

Itálii bez nemocného útočníka Maria Balotelliho poslal v Jerevanu do vedení po deseti minutách z penalty Andrea Pirlo, jehož přímý kop krátce předtím vyrazil na břevno brankář Roman Berezovskij. Domácí srovnali v 27. minutě po sólové akci Henrika Mchitarjana, spoluhráče Tomáše Hübschmana ze Šachtaru Doněck.

Druhý poločas patřil hostům. V 64. minutě vrátil "Azzurri" vedení po Pirlově centru hlavičkující Daniele De Rossi. Záložník AS Řím pak osm minut před koncem našel z přímého kopu klubového spoluhráče Pabla Daniela Osvalda, který rovněž hlavou uzavřel skóre svou třetí trefou v kvalifikaci.

Bulharům se v Sofii povedl začátek a už v sedmé minutě se prosadil hlavou Dimitar Rangelov. Za dvacet minut však domácím zkomplikovalo situaci vyloučení Ivana Bandalovského. Autor gólové přihrávky nevybíravě naskočil do protihráče Daniela Wasse a rozhodčí mu udělil červenou kartu.

Hosté, kteří na úvod kvalifikace remizovali doma 0:0 s českou reprezentací, vyrovnali pět minut před přestávkou po hlavičce Nicklase Bendtnera. Vysoký útočník tak oslavil návrat do národního týmu po trestu za nedovolené propagování sponzora na Euru.

Dánové po přestávce nedokázali prolomit domácí obranu v čele s jistým gólmanem Nikolajem Michajlovem a také vinou Eriksenova břevna podruhé uhráli nerozhodný výsledek.

Rusko porazilo v souboji dosud stoprocentně úspěšných týmů Portugalsko 1:0 a vede skupinu F bez ztráty bodu. Východoevropský tým s italským koučem Fabiem Capellem navíc udržel i ve třetím duelu čisté konto.

Nejtěsnější vítězství domácím v Moskvě zařídil už v šesté minutě útočník Alexandr Keržakov. Portugalsku nepomohl ani hvězdný kapitán Cristiano Ronaldo, vyléčený po drobném zranění ramena.

Úřadující evropští a světoví šampioni ze Španělska i podruhé naplno bodovali a neinkasovali. Dnes deklasovali Bělorusko v Minsku 4:0 hlavně díky Pedrovi Rodríguezovi, jenž vstřelil tři branky a jednu připravil pro svého barcelonského spoluhráče Jordiho Albu. Španělé vyhráli 24. kvalifikační utkání za sebou.

Kazachstán s českým trenérem Miroslavem Beránkem doma remizoval 0:0 s Rakouskem a na třetí pokus poprvé bodoval ve skupině C.

Skupina A:

Srbsko - Belgie 0:3 (0:1)
Branky: 34. Benteke, 68. De Bruyne, 90. Mirallas.

Makedonie - Chorvatsko 1:2 (1:1)
Branky: 16. Ibraimi - 33. Čorluka, 60. Rakitič.

Wales - Skotsko 2:1 (0:1)
Branky: 81. z pen. a 89. Bale - 27. Morrison.

Skupina B:

Bulharsko - Dánsko 1:1 (1:1)
Branky: 7. Rangelov - 40. Bendtner.

Arménie - Itálie 1:3 (1:1)
Branky: 28. Mchitarjan - 11. Pirlo z pen, 64. De Rossi, 82. Osvaldo.

Skupina C:

Faerské ostrovy - Švédsko 1:2 (0:0)
Branky: 57. Baldvinsson - 65. Kacaniklic, 75. Ibrahimovic.

Kazachstán - Rakousko 0:0

Irsko - Německo 1:6 (0:2)
Branky: 90.+1 Keogh - 32. a 40. Reus, 61. a 83. Kroos, 55. Özil, 58. Klose.

Skupina D:

Nizozemsko - Andorra 3:0 (2:0)

Branky: 6. Van der Vaart, 14. Huntelaar, 50. Schaken.

Albánie - Island 1:2 (1:1)
Branky: 29. Cani - 19. Bjarnason, 81. Sigurdsson.

Slovinsko - Kypr 2:1 (1:0)
Branky: 38. a 62. Matavž - 83. Aloneftis.

Skupina F:

Rusko - Portugalsko 1:0 (1:0)
Branka: 6. Keržakov.

Lucembursko - Izrael 0:6 (0:3)
Branky: 27., 74. a 90. Hemed, 4. Radi, 12. Ben Basat, 61. Melikson.

Skupina G:

Slovensko - Lotyšsko 2:1 (2:0)

Branky: 5. Hamšík z pen., 9. Sapara - 84. Verpakovskis z pen.

Lichtenštejnsko - Litva 0:2 (0:0)
Branky: 51. a 75. E. Česnauskis.

Řecko - Bosna a Hercegovina 0:0

Skupina H:

Moldavsko - Ukrajina 0:0

Anglie - San Marino 5:0 (2:0)
Branky: 35. z pen. a 70. Rooney, 37. a 72. Welbeck, 77. Oxlade-Chamberlain.

Skupina I:

Finsko - Gruzie 1:1 (0:0)
Branky: 57. Kashia, 62. Hamalainen.

Bělorusko - Španělsko 0:4 (0:2)
Branky: 20., 69. a 72. Pedro Rodríguez, 12. Alba.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.