25. března 2017 • 20:00

Sivok: San Marino? Jako když hrajete s týmem české ligy proti divizi

Autor: ,
TOP VIDEA
Jihlava - Slavia: Dvořák prostřelil Koláře a Jihlava vede 1:0 Jihlava - Slavia: Dvořák prostřelil Koláře a Jihlava vede 1:0
Jágr nedohrál utkání s Havířovem! Podívejte se na video zákroku, který ho poslal do kabiny Jágr nedohrál utkání s Havířovem! Podívejte se na video zákroku, který ho poslal do kabiny
VŠECHNA VIDEA ZDE

Přestože české fotbalisty čeká v neděli v kvalifikaci mistrovství světa žebříčkově nejslabší evropský celek, kapitán Tomáš Sivok cítí před utkáním na půdě San Marina nervozitu a odmítá jakýkoliv náznak podcenění. Klíčové podle něj bude, aby dal národní tým rychle vedoucí gól."Nervozitu samozřejmě cítíme. Trenér nám pouštěl video, strávili jsme u něj celkem dost času. Měli jsme možnost vidět zápas s Německem, který byl herně i výsledkově jednoznačný. Ale ostatní zápasy s Norskem a Ázerbájdžánem jsme viděli, že San Marino kvalitu má, hlavně v obranném bloku," řekl Sivok na předzápasové tiskové konferenci.

"Pro nás bude nesmírně důležité dát brzo gól, protože ten blok je hluboký a propracovaný. Když dáte brzo gól, je to pak jednodušší. Věřím, že kvalitu dopředu máme, jsou tam mladí a hladoví kluci. Tak doufejme, že brzy dají gól a že se uklidníme," dodal třiatřicetiletý stoper.

Jarolím chce dvě, tři změny v sestavě: Jankto si řekl o místo

S Německem prohrálo San Marino 0:8, předtím ale podlehlo Ázerbájdžánu jen 0:1 a v Norsku ještě v 76. minutě drželo remízu 1:1. "Pro Němce to asi byl lehký zápas, ale pro nás bude těžší. Němci jsou úplně někde jinde. Pamatuji si, že jsme tu v San Marinu za trenéra Brücknera hráli 3:0. První půle byla 0:0 a ten zápas nebyl úplně jednoznačný," připomněl poslední duel v San Marinu.

"Je to, jako když hrajete s týmem české ligy proti divizi. Ty zápasy nejsou nikdy lehké, zvlášť když je to venku. Mentálně se na to musíme připravit tak, abychom to nepodcenili. Trenér nás v tomhle směru hodně varoval a zítra si to ještě připomeneme. Myslím, že tam napětí je, a doufám, že to zvládneme," uvedl.

"Byli bychom rádi, kdybychom dali nějaký gól navíc, ale prvořadé je, abychom získali tři body," dodal.

720p 480p 360p 240p
Krmenčík: Za gól jsem rád, ale měl jsem jich dát víc

720p 480p 360p 240p
Čelůstka: Konkurence napravo? Můžu klidně hrát i na stoperu

720p 480p 360p 240p
Jankto: Věřil jsem si, v debutech dávám góly vždycky

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze