Lukaku vystřílel výhru Belgii, Anglie veze z Chorvatska bod

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Anglie v Lize národů remizovali v Chorvatsku 0:0 a neoplatili soupeři porážku ze semifinále letošního mistrovství světa. Belgie díky dvěma brankám Romela Lukaka doma zdolala Švýcarsko 2:1 a ve své skupině zůstává i po druhém utkání stoprocentní.

Lukaku se v Bruselu poprvé prosadil v 58. minutě, kdy zakončil rychlou týmovou akci. Švýcaři vyrovnali čtvrt hodiny před koncem. Shaqiri z přímého kopu našel Elvediho, jehož přihrávku hlavou Gavranovic usměrnil do branky.

V 84. minutě vrátil domácím vedení Lukaku po souhře s Hazardem a Mertensem. Pro útočníka Manchesteru United to byl pátý reprezentační gól v posledních třech duelech. Belgičané bez ztráty vedou skupinu A2 před Švýcarskem a Islandem.

Skupina A2:

Belgie - Švýcarsko 2:1 (0:0)
Branky: 58. a 84. Lukaku - 76. Gavranovic.

Skupina 2

1. Belgie 4 3 0 1 9:6 9
2. Švýcarsko 4 3 0 1 14:5 9
3. Island 4 0 0 4 1:13 0

Zápas v Rijece, který se kvůli trestu UEFA hrál bez diváků, v první půli moc zajímavých momentů nenabídl. Kramarič v dobré pozici trefil jen anglického brankáře Pickforda, na druhé straně Dier po rohu hlavičkoval do tyče.

V druhé půli měli ke gólu blíže hosté. Kapitán Albionu Kane krátce po změně stran hlavou trefil břevno a pak během dvou minut zahodil dvě velké šance Rashford. Chorvaté i Angličané si do skupiny A4 připsali první bod po úvodních prohrách se Španělskem.

Skupina A4:

Chorvatsko - Anglie 0:0.

Skupina 4

1. Anglie 4 2 1 1 6:5 7
2. Španělsko 4 2 0 2 12:7 6
3. Chorvatsko 4 1 1 2 4:10 4

Severní Irsko prohrálo v Rakousku 0:1 a nebodovalo ani ve druhém utkání skupiny B3. Ve Vídni o triumfu domácích rozhodl v 71. minutě Arnautovic. Finsko gólem Pukkiho z nastavení uspělo v Estonsku a také ve třetím zápase skupiny C2 zvítězilo výsledkem 1:0.

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905