Anglie otočila duel s Chorvaty, ti sestupují. Belgie selhala ve Švýcarsku

0
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

Angličtí fotbalisté otočili v Lize národů utkání s Chorvatskem a po výhře 2:1 ovládli skupinu A4 před Španělskem. V červnu je čeká Final Four o celkový triumf v soutěži. Naopak finalisté letošního mistrovství světa Chorvaté sestupují do druhé ligy spolu s Německem, Polskem a Islandem. Fotbalisté Švýcarska přehráli Belgii 5:2, přestože 0:2 prohrávali. Vyhráli tak skupinu A2. Hattrickem se o to zasloužil Haris Seferovič.

Repríza semifinále z MS byla přímým soubojem o prvenství ve skupině a nejprve k němu měli blíž Chorvaté, kteří od 57. minuty vedli po brance Andreje Kramariče. Ten sice byl ve vápně sám proti čtyřem obráncům, přesto se kličkami propracoval ke střele a s pomocí teče překonal domácího gólmana.

Anglie ale po prohře v semifinále MS a bezbrankové remíze z prvního duelu další zaváhání s Chorvatskem nechtěla dopustit a v závěru si vytvořila tlak. V 77. minutě po dlouhém autu Joea Gomeze vrátil míč před prázdnou branku Harry Kane a střídající Jesse Lingard srovnal. Pět minut před koncem pak po centru z přímého kopu Kane ve skluzu zařídil obrat. Kanonýr Tottenhamu se v reprezentaci trefil po 747 minutách poprvé od MS.

Skupinu A2 vyhráli Švýcaři, kteří v přímém souboji o postup do Final Four přehráli 5:2 Belgii, které přitom stačila k první příčce i porážka o gól. Favorit skupiny k tomu navíc rychle vedl 2:0 po dvou trefách Thorgana Hazarda.

Švýcarsko ale ještě do poločasu skóre otočilo a po změně stran dvěma zásahy rozhodlo o postupu. Hattrickem k tomu přispěl Haris Seferovic. Bronzoví medailisté z mistrovství světa Belgičané inkasovali pět branek poprvé po devíti letech. V září 2009 to bylo od Španělů.

Angličtí fotbalisté otočili v Lize národů utkání s Chorvatskem a po výhře 2:1 ovládli skupinu A4 před Španělskem

Skupina A2

Švýcarsko - Belgie 5:2 (3:2)
Branky: 26. Rodriguez z pen, 31., 44. a 84. Seferovič, 62. Elvedi - 2. a 17. T. Hazard.

Skupina 2

1. Belgie 4 3 0 1 9:6 9
2. Švýcarsko 4 3 0 1 14:5 9
3. Island 4 0 0 4 1:13 0

Skupina A4

Anglie - Chorvatsko 2:1 (0:0)
Branky: 78. Lingard, 85. Kane - 57. Kramarič.

Skupina 4

1. Anglie 4 2 1 1 6:5 7
2. Španělsko 4 2 0 2 12:7 6
3. Chorvatsko 4 1 1 2 4:10 4

Skupina B3

Severní Irsko - Rakousko 1:2 (0:0)
Branky: 58. Evans - 50. Schlager, 90.+3 Lazaro.

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.