6. června 2017 • 10:49

Lavičkovi muži na hraně: Před EURO vyškrtne záložníky, řeší i útok

Autor: jp
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Chorý vs. Sörensen? To byla hnusárna. A proč chce Trpišovský předělat Zafeirise?
Podezřelá penalta v divizi. V hlavní akci provařený sudí Drábek
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kdo tedy pojede? A kdo ne? Včera si „jednadvacítka“ pošmákla na mladých Ázerbájdžáncích. Jejich výběr tvořený hráči ročníků 1996 a 1997 rozvěsila po zalesněném areálu v Leogangu výpraskem 5:0. Bezstarostný zápas má ale opačný efekt. „Před kempem jsem měl z osmdesáti procent jasno. Nakonec ale bude rozhodování velmi velmi složité,“ připouští před dnešním dnem D kouč Vítězslav Lavička. Nominaci oznámí ve 14:00. Kdo je na hraně?Trenér Vítězslav Lavička kádr velmi pravděpodobně dnes při nominaci na EURO doplní o čtveřici Jakub Jankto, Michal Sáček, Tomáš Souček a Patrik Schick, kteří zatím absolvují zápasy A-týmu. Musí tedy čtyři hráče vyřadit, do Polska podle pravidel může vzít tým složený z maximálně 23 hráčů, z nichž tři musí být brankáři.

Obrana: Kaša, nebo Stronati

Vítězslav Lavička do Polska hodlá vzít všechny čtyři stopery. Ovšem ve své odpovědi nechal místo pro pochybnosti. V takové chvíli by se rozhodoval mezi Filipem Kašou a Patriziem Stronatim, ale změny budou asi spíš jinde. Další dva stopeři Stefan Simić a Michael Lüftner mají své místo jisté.

Lavička k nominaci: Kluci mi před EURO zamotali hlavu
Video se připravuje ...

Záloha: šestice v ohrožení

Takový Václav Černý nebo Antonín Barák nemusí mít strach, a vedle nich se zdá dobrá i pozice Michala Hubínka. Další jsou ale v ohrožení. Ze šestice Martin Hašek, Dominik Mašek, Filip Panák, Petr Ševčík, Marek Havlík a Jakub Nečas patrně odpadnou tři jména.

Útok: Chorý, nebo Linhart

Absolutní jednička Patrik Schick a k němu maximálně dva kolegové. Lavička přiznává, že sparťan Lukáš Juliš má výhodu, že může hrát i na pravém křídle, a tím se boj stáčí na Tomáše Chorého a Zdeňka Linharta. První měl výbornou sezonu v Sigmě, druhý odehrál na jaře 10 zápasů za Příbram, gól ale nedal.

Současný kádr na soustředění

Brankáři Patrik Macej (Michalovce), Luděk Vejmola (Ml. Boleslav), Lukáš Zima (FC Janov)
Obránci Milan Havel (Bohemians), Daniel Holzer (Sparta), Michael Lüftner (Slavia), Aleš Matějů (Plzeň), Stefan Simič (Mouscron), Patrizio Stronati (Ml. Boleslav), Filip Kaša (Žilina)
Záložníci Václav Černý (Ajax), Martin Hašek (Bohemians), Marek Havlík (Slovácko), Michal Hubínek (Bohemians), Petr Ševčík (Liberec), Michal Trávník (Jablonec), Antonín Barák (Slavia), Dominik Mašek (Bohemians), Jakub Nečas (Ml. Boleslav), Filip Panák (Karviná) 
Útočníci Zdeněk Linhart (Příbram), Lukáš Juliš (Sparta), Tomáš Chorý (Olomouc)

Panák bojuje o EURO: Měl jsem být na dovolené, tohle je příjemná změna
Video se připravuje ...

Gólová radost Čechů po páté brance z kopačky Marka Havlíka
Gólová radost Čechů po páté brance z kopačky Marka Havlíka

Vstoupit do diskuse
0
Skupina C
Články odjinud


Články odjinud