1. října 2019 • 18:00

Sedmnáctka porazila Bosnu a postoupila do elitní fáze kvalifikace o ME

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Česká fotbalová reprezentace do 17 let si zahraje elitní fázi kvalifikace mistrovství Evropy 2020. Svěřenci Radka Bejbla v přímém souboji o postup porazili Bosnu a Hercegovinu 4:1 a v základní skupině obsadili druhé místo za domácím Finskem.

Čeští mladíci po bezbrankových remízách s Finskem a Moldavskem v ofenzivě přidali a k vítězství nakročili už v prvním poločase, kdy se trefili Uriča a Vecheta. Mezi 52. a 54. minutou zvýraznili vedení Vitík s Šípem. Bosna v závěru už jenom zkorigovala výsledek gólem Mehičeviče.

Elitní fáze kvalifikace se uskuteční v březnu, losování skupin proběhne 3. prosince. Evropský šampionát sedmnáctek bude na přelomu května a června hostit Estonsko.

Úvodní fáze kvalifikace mistrovství Evropy fotbalistů do 17 let ve Finsku:

ČR - Bosna a Hercegovina 4:1 (2:0)
Branky: 24. Uriča, 42. Vecheta, 52. Vitík, 54. Šíp - 86. Mehičevič.

Sestava ČR: Vágner - Černák, Vitík, Zentrich, Fojt - Jambor, Drozd (56. Kudela) - Šíp (80. Višinský), Langhamer (80. Daněk), Uriča (74. Hadaš) - Vecheta (75. Molitorisz). Trenér: Bejbl.

0

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.