MS 2018 fotbal | Hvězdy ve prospěch celku. Ideální hráči pro MS, které ovládne disciplína | iSport.cz
Jan Podroužek
13. června 2018 • 12:11

Hvězdy ve prospěch celku. Ideální hráči pro MS, které ovládne disciplína

Reklama
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Kolářův pád? Přihraný, ale šlo o faul. Proti Plzni se mohla pískat penalta ZLATÁ PÍŠŤALKA: Kolářův pád? Přihraný, ale šlo o faul. Proti Plzni se mohla pískat penalta
Chomutov - Kometa Brno: Kevin Klima svou první brankou v extralize navýšil vedení domácích na 2:0 Chomutov - Kometa Brno: Kevin Klima svou první brankou v extralize navýšil vedení domácích na 2:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bude celé Portugalsko na MS ve fotbale hrát na Cristiana Ronalda, který se dozadu nehne? Nezjančí chorvatský „kompars“ z osudu velkých spoluhráčů Ivana Rakitiče a Luky Modriče tak, že třeba Andrej Kramarič, střelecká hvězda Hoffenheimu, taky zatouží zalíbit se top klubům? Odborníci předpokládají, že spíše ne. Že se fotbal na ruském šampionátu smrskne do absolutního týmového pojetí. Do příkladné německé disciplíny. Vybrali jsme hráče, kteří maximálně splňují požadavky na hlavní role v současném fotbale, zároveň se můžete podívat, v jakých rozestaveních by měly jednotlivé týmy nastupovat.Fotbalové trendy určuje i podle trenéra a experta Sportu Václava Kotala téměř výhradně vývoj na klubové úrovni. To by znamenalo, že reprezentační výběry v Rusku se budou spíše inspirovat. Ovšem existuje i druhá rovina, teorie Carlose Alberta Parreiry z technicko-studijní komise mistrovství světa. Že vítěz vždy zanechá odkaz.

Tak jako například Italové, vítězové mundialu v roce 2006. Za celý turnaj tehdy inkasovali pouze dvakrát, přičemž vlastní produktivitu zaměřili převážně do standardních situací, z nichž vytěžili šedesát procent svých branek.

K tomu se hodí na podporu připomenout i dva roky starou jízdu Portugalců z EURO 2016. Ti sice ve skupině dopustili divokou přestřelku 3:3 s Maďarskem, ve vyřazovací fázi ale inkasovali jen jednou.

Vymezené úkoly pro hvězdy

Ve hře obou týmů šlo pozorovat zcela stejné ukazatele. Fokus na bezpečnou defenzivu, absolutní podřízení přístupu „neudělat chybu“ a využít dobře disponovaných hráčů v případě Portugalců Naniho a Cristiana Ronalda v ofenzivě, kteří na vstřelení rozhodující branky nepotřebují příliš šancí – tedy jsou nesmírně produktivní, efektivní, a hlavně dokážou si poradit v soubojích jeden na jednoho i proti přesile.

Pokračování článku patří k placenému obsahu Staňte se předplatitelem a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze