Jan Podroužek
13. června 2018 • 12:11

Hvězdy ve prospěch celku. Ideální hráči pro MS, které ovládne disciplína

Reklama
TOP VIDEA
DEBATA MS: Argentinci příliš spoléhají na Messiho, Chorvaté hrají kolektivně, shodují se Horňák s Podaným DEBATA MS: Argentinci příliš spoléhají na Messiho, Chorvaté hrají kolektivně, shodují se Horňák s Podaným
Kincl po tréninku s Novotným: Řepka by měl co dělat, Pavel má v ruce granát Kincl po tréninku s Novotným: Řepka by měl co dělat, Pavel má v ruce granát
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bude celé Portugalsko na MS ve fotbale hrát na Cristiana Ronalda, který se dozadu nehne? Nezjančí chorvatský „kompars“ z osudu velkých spoluhráčů Ivana Rakitiče a Luky Modriče tak, že třeba Andrej Kramarič, střelecká hvězda Hoffenheimu, taky zatouží zalíbit se top klubům? Odborníci předpokládají, že spíše ne. Že se fotbal na ruském šampionátu smrskne do absolutního týmového pojetí. Do příkladné německé disciplíny. Vybrali jsme hráče, kteří maximálně splňují požadavky na hlavní role v současném fotbale, zároveň se můžete podívat, v jakých rozestaveních by měly jednotlivé týmy nastupovat.FAVORITÉ MS ve fotbale: Německo. Hvězdy, slabiny i možná cesta ke zlatu
720p 360p

Fotbalové trendy určuje i podle trenéra a experta Sportu Václava Kotala téměř výhradně vývoj na klubové úrovni. To by znamenalo, že reprezentační výběry v Rusku se budou spíše inspirovat. Ovšem existuje i druhá rovina, teorie Carlose Alberta Parreiry z technicko-studijní komise mistrovství světa. Že vítěz vždy zanechá odkaz.

Tak jako například Italové, vítězové mundialu v roce 2006. Za celý turnaj tehdy inkasovali pouze dvakrát, přičemž vlastní produktivitu zaměřili převážně do standardních situací, z nichž vytěžili šedesát procent svých branek.

K tomu se hodí na podporu připomenout i dva roky starou jízdu Portugalců z EURO 2016. Ti sice ve skupině dopustili divokou přestřelku 3:3 s Maďarskem, ve vyřazovací fázi ale inkasovali jen jednou.

Vymezené úkoly pro hvězdy

Ve hře obou týmů šlo pozorovat zcela stejné ukazatele. Fokus na bezpečnou defenzivu, absolutní podřízení přístupu „neudělat chybu“ a využít dobře disponovaných hráčů v případě Portugalců Naniho a Cristiana Ronalda v ofenzivě, kteří na vstřelení rozhodující branky nepotřebují příliš šancí – tedy jsou nesmírně produktivní, efektivní, a hlavně dokážou si poradit v soubojích jeden na jednoho i proti přesile.

Pokračování článku patří k placenému obsahu Staňte se předplatitelem a získejte přístup k exkluzivnímu obsahu

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 

Aktuální zápasyKlasická verze
Mobilní verze