14. června 2018 • 16:45

Ferdinand varuje hráče Anglie: Jeden z vás se vrátí jako obětní beránek

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
DEBATA MS: Argentinci příliš spoléhají na Messiho, Chorvaté hrají kolektivně, shodují se Horňák s Podaným DEBATA MS: Argentinci příliš spoléhají na Messiho, Chorvaté hrají kolektivně, shodují se Horňák s Podaným
Kincl po tréninku s Novotným: Řepka by měl co dělat, Pavel má v ruce granát Kincl po tréninku s Novotným: Řepka by měl co dělat, Pavel má v ruce granát
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalisté Anglie se chystají na mistrovství světa a rádi by po dvou koncích už v základní skupině postoupili do vyřazovacích bojů. A v nich samozřejmě dojít co nejdál. Bývalý stoper Albionu a Manchesteru United Rio Ferdinand ale kádr, který do Ruska odcestoval, varuje před kritikou veřejnosti. Po každém neúspěchu na velkém turnaji si podle něj  fanoušci vyberou jednoho z hráčů za obětního beránka.Podle někdejšího skvělého stopera má anglická veřejnost svalit vinu za turnajové fiasko na jednoho konkrétního hráče. „Stává se to po každém turnaji. A dojde k tomu i tentokrát. Někdo bude obětním beránkem. A hráči by to měli vědět,“ překvapil bývalý reprezentant.

„V roce 1998 se udělal hromosvod nenávisti z Davida Beckhama. O dva roky později nedal Phil Neville penaltu a taky byl ukamenován. Wayne Rooney pak to samé. Kdo bude další?“ zmiňuje Ferdinand případy z minulosti, včetně slavné červené karty pro populárního „Beckse“ na šampionátu ve Francii.

„Tenkrát jsem tam byl s Beckhamem a viděl jsem, jak moc intenzivní to bylo a jak to všechny ovlivnilo. Nad národem převezme kontrolu určitá forma nenávisti. Prostě jsme si vybrali jeden terč,“ myslí si zkušený stoper, který v národním týmu hrál 14 let.

Taková atmosféra může ovlivnit také týmový projev přímo na hřišti. „Můžou tu být hráči, co si řeknou, že nic takového nechtějí. Tak budou radši hrát opatrněji. Netroufnou si nic s míčem, aby jim ho soupeř náhodou nesebral a nešel do brejku, tak to radši přihrají někomu jinému.“

Ferdinand dále uvedl, že právě proto by kromě role trenéra měl kouč Gareth Southgate působit i v roli jakéhosi  „sociálního pracovníka“, který se postará o to, aby se jeho hráči nenechali příliš sevřít strachem.

Podle bývalého fotbalisty a dnes televizního experta přitom nejde o nic, čeho by se hráči Albionu dopouštěli záměrně. „Nebudou o tom takhle přemýšlet, ale bude to v jejich podvědomí. Podle toho, co jsme viděli na minulých turnají, to je v jejich DNA,“ uzavírá svůj pohled legendární obránce.

Anglii čekají v základní skupině postupně souboje s Tuniskem, Panamou a favoritem skupiny, kterým je hvězdná Belgie. Pokud by se Albionu podařilo projít do osmifinále, stane se tak poprvé od MS 2010, kde kolébka fotbalu došla právě mezi nejlepších šestnáct.

Páteční speciál k MS ve fotbale: 84 stran, soupisky, hvězdy, program
1080p 720p 360p

FAVORITÉ MS ve fotbale: Jak poznamená Španělsko šokující odchod trenéra Lopeteguiho?
720p 360p

FAVORITÉ MS ve fotbale: Proč je Brazílie největším kandidátem na zlato?
720p 360p

MS ve fotbale budou sledovat i hokejisté. Kdo je pro ně favorit? Jaký mají názor na videorozhodčího?
1080p 720p 360p

ANKETA fotbalistů: Video na MS? Koubek má obavy, ostatní to chválí
1080p 720p 360p

ANKETA fotbalistů: Kde budou sledovat MS? Švancara z gauče, Vízek u piva
1080p 720p 360p

ANKETA fotbalistů: Kdo bude černý kůň MS? Kadeřábek přeje Belgii, Barák Islandu
1080p 720p 360p

ANKETA fotbalistů: Komu budou fandit na MS? Barák Islandu, Koubek Francii
1080p 720p 360p

ANKETA: Kdo vyhraje MS? Němci, shodují se čeští fotbalisté
1080p 720p 360p

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 

Aktuální zápasyKlasická verze
Mobilní verze