Michal Kvasnica
21. listopadu 2022 • 12:50

Univerzitní pevnost a nachlazený bek. Jak v Kataru fungují Španělé?

Autor: Michal Kvasnica, inf
Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Liga naruby ŽIVĚ: Španělé nadchli. Experti: Těžko je někdo přehraje, jsou favoritem na zlato
SESTŘIH: Španělsko - Itálie 1:0. Herní dominance La Roja a postup z prvního místa
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z DAUHÁ | Zní to tak jednoduše: vystoupit ve stanici metra poblíž katarské univerzity a pak dojít kousek na hřiště označené jedničkou, kam Španělé v pondělí dopoledne svolávají novináře, aby omrkli jejich trénink před úvodním středečním zápasem s Kostarikou. Z obrovského vysokoškolského komplexu se však během šampionátu stává pevnost hlídaná snad lépe než Pražský hrad.Brzy mi dochází, že pěšky to nepůjde. Moje hloupost, když neposlouchám pořadatele v metru, který hned radí, že po svých to nebude jednoduché. „Použijte Uber,“ říká. Odpovídám, že není třeba, protože jsem zvyklý chodit a mapu mám nastudovanou už od předchozího večera.

Jenže tahle silnice je neplánovaně uzavřená, tento chodník nedodělaný. A tak nakonec stejně dojde na přepravu.

I řidič Naseem, původem z Pákistánu, chvíli bloudí. Ani jemu totiž navigace neukázala novinky. „Kam jedete?“ ptá se. Odpověď, že na trénink Španělů, ho potěší.

„Taky mám rád fotbal, ale můj syn ho úplně miluje. A je v něm velmi dobrý! Musím ho dostat sem do Kataru, kde jsou možnosti pro kariérní růst úplně jiné než v naší zemi. Jen se podívejte na ty plochy,“ ukazuje na spoustu krásně připravených hřišť.

Dostat se však až k nim, je oříšek. „I am Uber guy,“ představuje se čtyřicátník u

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Tabulky skupin Pavouk Vstupenky na ME ve fotbale Tipovačka Kde sledovat EURO v TV? Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.

Fotbal dnes * Evropská liga * Program MS v hokeji

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud