Jiří Fejgl
12. prosince 2022 • 13:25

Český kouč o Kataru i ikoně Máčalovi: Zákaz piva? Tady peníze neřeší

Autor: Jiří Fejgl
Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
SESTŘIH: Třinec - Sparta Praha 2:4. Hosté berou druhý bod v sérii, rozhodl Kempný
Jílek a Saňák: O zklamání ve Spartě, Priskem, tajném cíli a trenérském orgasmu
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z DAUHÁ | Od Čechoslováků to v Kataru slyšíte často. Přišli jsme jen na rok… Nakonec je to jinak, čehož důkazem je také třiačtyřicetiletý Ivo Gregovský. Fotbalový trenér žije v Kataru od léta 2018 a stále netuší, kdy se vrátí domů na Hanou.V Česku působil u mládeže, zapojil se do projektu regionálních akademií, vyzkoušel si však také pozici asistenta v ostravském Baníku. V Perském zálivu našel místo, kde se zabydlel, v klubu Al Ahlí v současnosti vede mužstvo do dvaceti let.

Podmínky má luxusní, jen mu občas chybí hráči, které navíc musí spíše hladit. Diplomat je i při debatách s managementem, trpělivost růže přináší. „Za ty roky už mě tady asi nic nepřekvapí. Naučil jsem se přemýšlet jejich mentalitou, být o pár kroků před nimi, vnímat, jak by mohli zareagovat. Už se dokážu přešlapům vyhnout,“ vykládá v kavárně v obchodním centru na West Bay, ve čtvrti byznysu a mrakodrapů.

Jací jsou?
„Všichni lidé tady z toho sektoru mají horkou krev a dokáží vybuchnout, rychle mění rozhodnutí.“

Projevilo se to například i ve faktu, že Katar najednou zakázal pivo při mistrovství? Událo se to dva dny před startem monstrózní akce.
„Nepřekvapilo mě to, vím, jak to tady funguje. Nějaká rozhodnutí, například o přeložení zápasu, nám chodí úplně na poslední chvíli. Nemají problém to takhle říct. Myslím, že lidé, kteří přijeli na fotbal, to respektují, navíc kdo si che to pivo najít, najde si ho i v Kataru.“

Ale jde přece o smlouvu se sponzorem, o velké peníze.
„Katar

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací
Vstoupit do diskuse
0

MS ve fotbale 2022 - Mistrovství světa v Kataru

Výsledky MS ve fotbale Kde sledovat MS ve fotbale v TV? Tabulka MS 2022 Pavouk play off Stadiony MS v Kataru Hry a fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2022 se konalo od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Turnaje se zúčastnilo 32 týmů. Titul získala Argentina s kapitánem Lionelem Messim, když ve finále po penaltovém rozstřelu porazila obhájce titulu z Francie 4:3. Bronz slavi Chorvatsko. Česká fotbalová reprezentace se bohužel na světový šampionát do Kataru nekvalifikovala, poté co v baráži podlehla Švédsku 0:1.

Fotbal dnes * Zemřel PeléFotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud