21. prosince 2022 • 04:45

Nejhorší sestava MS: hráč mistrů či hvězda, mezi odpadlíky i Ronaldo

Autor: vfo
Vstoupit do diskuse
3
 • Video se připravuje ...

  Na krku mu visí zlatá medaile, přesto se objevil v nejhorší sestavě šampionátu. Statistický portál Sofascore vypočítal jedenáctku mistrovství světa v Kataru podle nejnižších známek. Podmínkou bylo, aby daný hráč zasáhl minimálně do čtyř duelů. Tu splnil i Cristiano Ronaldo, jenž své jméno našel ve společnosti, o které dost možná předtím ani neslyšel...

 • Édouard Mendy

  Brankář / 30 let / Senegal

  Průměrná známka: 6.30

  Do Kataru si přiletěl spravit náladu, v bráně Chelsea z posledních pěti duelů čtyřikrát zakousl porážku. Čerstvý vzduch, po tom toužil. Senegal sice proskotačil do osmifinále, jenže Mendy zrovna nezazářil. Ve čtyřech duelech dostal sedm branek a rozhodně si nemohl říct, že nešlo udělat víc…

 • Sergiño Dest

  Pravý obránce / 22 let / USA

  Průměrná známka: 6.50

  Američané za sebou zanechali v Kataru příjemný dojem. „Soccer“ ve skupině nenašel přemožitele, i Angličané po závěrečném hvizdu nahlas vydechovali, remízu brali. Dest se ale moc nepředvedl. Zasáhl do všech čtyř utkání na šampionátu, ani jeden nedohrál. Trenér se na něj nemohl spolehnout.

 • Kamil Glik

  Stoper / 34 let / Polsko

  Průměrná známka: 6.63

  Měl vizi. Jak při posledním tažení na velké reprezentační akci zamkne defenzivu a stane se klíčníkem na cestě dlážděnou Robertem Lewandowským. Realita? Ušmudlaný postup ze skupiny, rychlý konec bez většího odporu v osmifinále a rozpaky. Polský sen o úspěchu s Glikem zmizel v nenávratnu.

 • Abdou Diallo

  Stoper / 26 let / Senegal

  Průměrná známka: 6.47

  Pohled do životopisu skýtá zajímavé destinace. Monako, Dortmund, PSG a Lipsko. Na šampionát měl patřit ke klíčovým oporám Senegalu. A k těm se taky zařadil. Ale… Svými výkony na trávníku neprodal schopnosti, kterými disponuje. Obrana afrického výběru zmatkovala a soupeři si zastříleli.

 • Bartosz Bereszynski

  Levý obránce / 30 let / Polsko

  Průměrná známka: 6.42

  Nastupuje za italskou Sampdorii. Hrává pravidelně, přesto působí spíš nenápadným dojmem. Zviditelnit se chtěl na „zimním“ mistrovství světa. A to se povedlo. Jen ne tak, jak plánoval. No, někdo musí být nejhorší. „Tak proč já?“ ptá se Bartosz. „Obrana se mnou dvakrát udržela čisté konto.“

 • Mathew Leckie

  Pravý záložník / 31 let / Austrálie

  Průměrná známka: 6.28

  V posledním zápase skupiny vstřelil jeden z nejdůležitějších gólů kariéry. Rozhodl o výhře 1:0 nad Dánskem, která posunula Austrálii do osmifinále. Navzdory tomu si ale zajistil místo v jedenáctce odpadlíků…

 • In-Beom Hwang

  Střední záložník / 26 let / Jižní Korea

  Průměrná známka: 6.53

  V základní skupině za sebou Jižní Korea nechala Ghanu i Uruguay. Překvapení. Jenže zasloužené. Asiaté si postup uhráli vítězstvím nad Portugalskem. Hwang naskočil i do osmifinále, v něm poznal sílu Brazílie. Špatný výkon a mizerná známka mu zajistily tuhle pozici.

 • Jackson Irvine

  Střední záložník / 29 let / Austrálie

  Průměrná známka: 6.50

  Kope druhou německou ligu. Předtím si vyzkoušel anglickou Championship i skotské trávníky. A teď si zahrál na mistrovství světa. Kdo to může říct? Navíc se dostal do ideální jedenáctky. Jen do té špatné… To mu přesto asi zážitek nezkazí.

 • Ruben Vargas

  Levý záložník / 24 let / Švýcarsko

  Průměrná známka: 6.53

  V tomhle výčtu by patrně nebyl, kdyby nezasáhl do osmifinálového duelu s Portugalskem. Švýcarsko schytalo výprask 1:6, a kdyby statistici mohli, hráčům by udělili záporné známky. Na šampionátu si Vargas připsal i jednu asistenci, přesto na postu levého záložníka byl nejhorší on.

 • Lautaro Martínez

  Útočník / 25 let / Argentina

  Průměrná známka: 6.35

  Na krku se mu houpe zlatá medaile. Co víc si přát? Lautaro momentálně prožívá nejšťastnější chvíle života. A ty mu nezkazí ani místo v nejhorší sestavě… To si zasloužil. Když byl na hřišti, soupeři ho nemuseli ani hlídat, s formou si nepotykal. Šance? Do těch se dostával. Góly? Ty nedával.

 • Cristiano Ronaldo

  Útočník / 37 let / Portugalsko

  Průměrná známka: 6.46

  Měl velký sen. Vyhrát. Nevyšlo to, zklamání oplakal… V Kataru se trefil jednou, z penalty. Druhý zásah si chtěl ukradnout. Ač centrovaný míč netečoval, ve svých memoárech bude tvrdit, že se dotknul. Pro play off MS vypadl ze základní sestavy. Lavička? „Vyhnanství, tam ještě nepatřím,“ říká Ronaldo…

Vstoupit do diskuse
3

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.

Fotbal dnes * Evropská liga * Slavia - AC Milán v TV * Liverpool - Sparta v TV

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud