Rána z dálky a chyba. Čech se omlouval za vyrovnávací gól Norů | iSport.cz

Rána z dálky a chyba. Čech se omlouval za vyrovnávací gól Norů

Autor: pj
TOP 5 extrémních sportů: sjezd aktivní sopky nebo skákání z útesu do moře
Co s ligou? LFA se bude řídit pokynem UEFA, aby se soutěže dohrály

Reprezentační éra trenéra Pavla Vrby sice odstartovala v zápase s Norskem parádními góly Tomáše Rosického a Matěje Vydry, vše ale smazal laciný gól v samotném závěru. Nor Pedersen srovnal zmrazil vyprodaný Eden, když ranou z velké dálky srovnal po nepřesvědčivém zákroku Petra Čecha na konečných 2:2.

Hosté: 21. Elyounoussi, 88. Pedersen

Domácí: Čech – Rajtoral (46. Gebre Selassie), Suchý, Mazuch (46. Kadlec), Limberský (62. Pudil) – Dočkal, Rosický (C) (46. Kolář), Hübschman, Darida, Hloušek (46. Lafata) – Vydra

Hosté: Nyland – Elabdellaoui, Hangeland (C), Forren (46. Nordtveit), Högli – Jenssen, Skjelbred (64. Pedersen), Johansen (46. Tettey), Dähli – Elyounoussi, Abdellaoue (61. Nielsen)

Cakir – Duran, Ongun (všichni TUR)

Synot Tip Arena, Praha - Eden

17039 diváků

Jestli v éře Pavla Vrby budou reprezentanti střílet takové góly v každém zápase, fanoušek bude nadšený. Ponechme stranou herní stránku, která byla místy rozpačitá, nebo lacině inkasovanou branku v závěru utkání. České góly si zaslouží potlesk. Rosického rána lahodila oku stejně jako akce zakončená Matějem Vydrou.

První gól padl v 11. minutě, jen co se příznivci národního týmu vytasili s choreem znázorňující českou vlajku. Jak symbolické! Kapitán Rosický se zmocnil míče a nic nevymýšlel. Jednoduše vypálil a trefil prostor mezi třemi tyčemi. Gól! Brankář se ani nehnul, i když možná měl. Češi vedli.

Vrba po remíze s Nory: Nejsem spokojený, čeká nás hodně debat

Vstřelená branka probudila tribuny a domácí výběr se hnal do dalších šancí. Mít v tu chvíli přesnější mušku, Vydra mohl po přihrávce od režiséra z Arsenalu oslavit svou branku už po čtvrthodině. Nevyšel mu ani pokus o patičku. Posléze už ale vrátil Čechům vedení.

Jediný hrotový útočník na hřišti se prosadil ve 39. minutě po rohovém kopu, který nejprve přizvedl Tomáš Hübschman a následně Marek Suchý sklepl míč na Vydrovu kopačku. Efektivní zakončení! Eden burácel.

Rosický o Čechově chybě: Lepší teď, než s Holandskem!

Pískot, který v sedmé minutě doprovázel postupný útok Norů, byl rázem zapomenut. Ve druhém poločase už se stadionem valila mexická vlna. A Vrba se mohl pomalu radovat. Jenže...

Morten Gamst Pedersen dvě minuty před koncem vypálil z obrovské dálky a míč k překvapení všech skončil za zády Petra Čecha. Jednička Chelsea se okamžitě zdviženou rukou omlouvala spoluhráčům i fanouškům...

"Byla to moje chyba. Tohle jsem měl chytit," řekl po zápase Čech. "Udělal jsem technickou chybu a míč se dostat do sítě."

Laciná branka rozhodla o remíze 2:2. Nutno ale dodat, že český gólman si vedle inkasovaných gólů připsal na svůj účet také minimálně dva výtečné zákroky. Například v prvním poločase zneškodnil samostatný nájezd Elyounoussiho.