Vrbovu premiéru zkazil laciný gól. Češi ztratili výhru nad Nory v závěru | iSport.cz
5. března 2014 • 20:15

Vrbovu premiéru zkazil laciný gól. Češi ztratili výhru nad Nory v závěru

Zrušit nadstavbu? Kluby ve FORTUNA:LIZE nemají jednotný názor
Sportovci na sítích: vaření s hokejkou nebo speciální leg day

VIDEO | Čeští fotbalisté remizovali v přípravném utkání v Edenu s Norskem 2:2. Trenér Pavel Vrba měl blízko k vítězné premiéře na lavičce národního týmu, jeho noví svěřenci přišli o výhru dvě minuty před koncem, kdy srovnal Pedersen. Češi v prvním letošním zápase dvakrát vedli po trefách kapitána Tomáše Rosického a Matěje Vydry z první půle, oplatit Norům porážku 0:3 z léta 2011 z Osla ale nedokázali.

Vrba při své premiéře žádné překvapení v sestavě nepřichystal. Na hrot postavil podle očekávání Vydru a na levý kraj zálohy Hlouška, který si zahrál v národním týmu po třech letech. Ve srovnání s posledním utkáním podzimu s Kanadou byli v základní sestavě jen Čech, Suchý, Hübschman a Dočkal.

Český celek se rozjížděl pozvolna, jako by ho trochu svazovalo velké očekávání. První šanci tak měli v osmé minutě Seveřané. Elyounoussi udělal Čechovi kličku, ale neudržel rovnováhu a poslal míč vedle.

Hosté: 21. Elyounoussi, 88. Pedersen

Domácí: Čech – Rajtoral (46. Gebre Selassie), Suchý, Mazuch (46. Kadlec), Limberský (62. Pudil) – Dočkal, Rosický (C) (46. Kolář), Hübschman, Darida, Hloušek (46. Lafata) – Vydra

Hosté: Nyland – Elabdellaoui, Hangeland (C), Forren (46. Nordtveit), Högli – Jenssen, Skjelbred (64. Pedersen), Johansen (46. Tettey), Dähli – Elyounoussi, Abdellaoue (61. Nielsen)

Cakir – Duran, Ongun (všichni TUR)

Synot Tip Arena, Praha - Eden

17039 diváků

V momentě, kdy fanoušci po deseti minutách vytvořili na jedné z dlouhých tribun choreo v českých barvách, domácí udeřili. Rosický využil špatné rozehrávky norského gólmana, navedl si míč před vápno a povedenou střelou k tyči otevřel skóre. Český kapitán dal 22. gól v reprezentaci a podruhé za sebou se trefil v Edenu.

Diváci ožili a vzápětí mohl zvýšit Vydra. Po Rosického přihrávce ale z první těsně přestřelil. Norové poté ale rychle srovnali. Abdellaoue v 21. minutě zaběhl za obranu a přihrál míč před branku Elyounoussimu, který před Čechem nezaváhal. Za dvě minuty se autor vyrovnávací trefy řítil na Čecha ze strany, ale domácí gólman svůj tým podržel.

Vrba po remíze s Nory: Nejsem spokojený, čeká nás hodně debat

Šest minut před poločasem si Češi vzali zpět vedení. Po Dočkalově rohu prodloužil míč na přední tyči Hübschman, Darida ho vrátil hlavou před branku a Vydra dal z dorážky třetí branku za národní tým.

V poločase Vrba provedl čtyři střídání, odstoupil i kapitán Rosický. I proto, že se domácí s vedením v zádech tolik netlačili dopředu, ubylo oproti první půli šancí. V 58. minutě zachránil Čechy Suchý, který obranným zákrokem vypíchl balon při úniku Elyounoussimu.

Četná střídání se v druhé půli podepsala na hře, a tak se diváci bavili hlavně mexickými vlnami. Když už se zdálo, že Češi s přehledem uhlídají výhru, překvapil Čecha v 88. minutě střelou zpoza vápna Pedersen a trochu pokazil Vrbovi premiéru.

Rosický o Čechově chybě: Lepší teď, než s Holandskem!

Bylo to se štěstím, ale každý gól se počítá, říkal Vydra

Abdellaoue v 21. minutě zaběhl za obranu a přihrál míč před branku Elyounoussimu, který před Čechem nezaváhal