5. března 2014 • 20:33

Večer českých fanoušků: nejdřív radost a mexické vlny, pak rozpaky

Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Vancouver - Nashville 1:4. Hronkův tým tentokrát otočit nedokázal

VIDEO | Premiéru Pavla Vrby na lavičce české fotbalové reprezentace sledovalo v pražském Edenu 17.039 tisíc diváků. Zpočátku byli zakřiknutí, v druhé půli ale fanoušci "rozjeli" mexické vlny a závěr se nesl v bouřlivé atmosféře. Náladu ale v 88. minutě příznivcům pokazil norský gól na konečných 2:2.

Eden se před zápasem plnil jen pozvolna a ještě po úvodním hvizdu mířily do hlediště desítky opozdilců. Při nervózním startu domácího týmu byli fanoušci zamlklí, v 11. minutě je ale rozproudil vedoucí gól Tomáše Rosického.

Zrovna tu chvíli vytvořili příznivci na jedné z dlouhých tribun působivou choreografii z lesklých papírů v českých barvách. Za brankou na severní tribun roztáhl "kotel" nápis: Nový trenér, nová výzva, EURO 2016, společně to dokážeme. Dali tak jasně najevo, že věří, že Vrba dovede tým na evropský šampionát ve Francii.

Vrba po remíze s Nory: Nejsem spokojený, čeká nás hodně debat

V dalším průběhu bylo chvílemi na stadionu ticho, vše se ale obrátilo v 65. minutě. V rohu stadionu se podařilo "rozběhnout" mexické vlny a od té doby fanoušci až téměř do úplného konce nepřestávali hlasitě povzbuzovat.

V samém závěru ale soupeř srovnal a diváci tak opouštěli Eden s lehkými rozpaky.

Diváci v Edenu se v první půli bavili díky dvěma českým gólům, v té druhé už se ale museli zabavit mexickými vlnami