Český soupeř ukázal sílu! Turci vyhráli v Rakousku, Německo smetlo Itálii

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

PŘÍPRAVNÁ UTKÁNÍ | Turečtí fotbalisté, kteří budou na letním mistrovství Evropy jedním ze soupeřů českého týmu v základní skupině, vyhráli v přípravě v Rakousku 2:1. Výběr trenéra Fatiha Terima si tak prodloužil sérii neporazitelnosti na třináct zápasů.

Domácí sice ve Vídni poslal do vedení Junuzovic, Calhanoglu ale ještě stihl do přestávky vyrovnat. Ve druhém poločase rozhodl o vítězství hostů Turan, který využil zaváhání rakouského brankáře Ozcana v rozehrávce. Turci neprohráli od října 2014 a připsali si desátou výhru v posledních třinácti zápasech.

Francie nastoupila v Paříži k prvnímu zápasu od listopadových teroristických útoků, při nichž zahynulo 130 lidí, a na Stade de France porazila Rusko 4:2. V den svých narozenin se trefili Payet s Kantem, o další góly domácích se postarali Gignac a Coman. Za Rusko snižoval na 1:2 po přestávce Kokorin a na 2:3 Žirkov.

Francouzský tým slaví branku do sítě RuskaFoto Reuters

Anglie nestačila na Nizozemsko

Zatímco v sobotu proti Německu předvedla Anglie třígólový obrat a zvítězila 3:2, dnes ve Wembley s Nizozemskem vedení neudržela. Jako první se prosadil Vardy, z penalty v 50. minutě ale vyrovnal Janssen a při druhém startu si připsal první gól v národním týmu. O vítěznou branku se postaral v 77. minutě Narsingh.

Po dvou prohrách za sebou zabralo Německo, které si poradilo s Itálií 4:1. Výhru mistrů světa zařídili Kroos, Götze, Hector a z penalty Özil. Za hosty v závěru snížil El Shaarawy a odvrátil tak nejvyšší prohru Azzurri od finále mistrovství Evropy v roce 2012, kde Itálie prohrála 0:4 se Španělskem.

Fotbalisté Portugalska si poradili 2:1 s Belgií, která speciálními tričky při předzápasové rozcvičce uctila památku 35 obětí týden starých teroristických útoků v Bruselu. Utkání se původně mělo hrát v belgické metropoli, ve stínu útoků ale bylo nejprve zrušeno a následně přesunuto do Leirie.

Řecko - Island 2:3 (2:1)
Branky: 19. z pen. a 31. Fortunis - 34. Traustason, 70. Ignason, 82. Sigthórsson.

Gibraltar - Lotyšsko 0:5 (0:0)
Branky: 46. a 84. Ikaunieks, 53. Dubra, 57. Šabala, 82. Višnakovs.

Norsko - Finsko 2:0 (0:0)
Branky: 57. Berger, 84. Johansen.

Lucembursko - Albánie 0:2 (0:1)
Branka: 63. Sadiku, 75. Cikalleshi. ČK: 45. Joubert (Luc.).

Rakousko - Turecko 1:2 (1:1)
Branky: 22. Junuzovic - 43. Calhanoglu, 57. Turan.

Švýcarsko - Bosna a Hercegovina 0:2 (0:1)