Lvíčata deklasovala Maltu 7:0. V boji o EURO vedou o pět bodů

Autor: iSport.cz
0
V čem se Pardubice zlepšily? Pánik - bez komentáře. Marinčin by chyběl hodně
PRVNÍ DOJEM: Vsetín by si měl pomoct přesilovkami. Naskočí do baráže Jágr?

Čeští fotbalisté do 21 let v kvalifikaci mistrovství Evropy deklasovali Maltu na jejím hřišti 7:0 a upevnili si vedení v tabulce. V prvním poločase skórovali Patrik Schick, Aleš Čermák, Václav Černý a Antonín Barák, po změně stran jasný triumf ještě zvýraznili Milan Havel a svými druhými góly Čermák se Schickem.

Svěřenci Vítězslava Lavičky navázali na páteční domácí výhru 2:1 nad Lotyšskem a v bojích o Euro 2017 udrželi neporazitelnost. "Lvíčata" mají pětibodový náskok na Černou Horu a Belgii, která odehrála o zápas méně.

Češi se na stadionu v Ta' Qali ujali vedení ve 20. minutě, kdy Schick z penalty potrestal faul na Součka. Už za pět minut zvýšil kapitán Čermák povedenou ranou z hranice šestnáctky. O chvíli později také zahrozili domácí, ale Bezzinu vychytal brankář Zima.

Ve 36. minutě vstřelil třetí gól českého týmu Černý po individuální akci z pravé strany. Na poločasových 4:0 uzavřel krátce před pauzou tečovanou střelou Barák.

Druhý poločas začal šancí Malty z rohu, kterou opět zneškodnil Zima. Jeho protějšek Cremona naopak v 57. minutě inkasoval popáté, když se z dálky trefil Havel.

Čtvrt hodiny před koncem se podruhé prosadil Čermák a v 89. minutě ho ještě zblízka napodobil Schick. Útočník Bohemians 1905 v kvalifikaci dal už sedm branek a poskočil na druhé místo v tabulce střelců. Jednadvacítka tak výrazně vylepšila domácí výhru 4:1 z podzimního vzájemného duelu.

Utkání skupiny 1 kvalifikace ME 2017 fotbalistů do 21 let

Malta "21" - ČR "21" 0:7 (0:4)

Branky: 20. z pen. a 89. Schick, 25. a 75. Čermák, 36. Černý, 42. Barák, 57. Havel. Rozhodčí: Lapočkin - Demeško, Dančenko (všichni Rus.). ŽK: L. Cremona, Bezzina, Siraj Arab - Trávník.

Malta: C. Cremona - Attard, Samir Arab, Zerafa, Briffa (75. Muscat) - Cesare, L. Cremona, Bezzina (73. Grech) - Camenzuli, Montebello, Mbong (64. Siraj Arab). Trenér: Vella.

ČR: Zima - Matějů, Lüftner, Vraštil, Havel - Trávník (50. Hubínek), Souček - Černý (71. Holzer), Čermák, Barák (61. Ševčík) - Schick. Trenér: Lavička.

Domácí:

Hosté: 20. Schick, 25. Čermák, 36. Černý, 42. Barák, 57. Havel, 75. Čermák, 89. Schick

Domácí: C. Cremona – Attard, Sam. Arab, D. Zerafa, Briffa (75. B. Muscat) – Cesare, L. Cremona, Bezzina (73. J. Greich) – Camenzulli (C), Montebello, Mbong (64. Sir. Arab)

Hosté: Zima – Matějů, Lüftner, Vraštil, Havel – Černý (71. Holzer), Souček, Barák (61. Ševčík) – Trávník (50. Hubínek) – Schick, Čermák (C)

Domácí: L. Cremona, Bezzina, Arab

Hosté: Trávník