Jonáš Bartoš
1. září 2016 • 04:30

Jarolímův první zápas: Zářil Kadlec, ukázali se nováčci i fungující souhra

Reklama
TOP VIDEA
Cafú o Neymarovi: Teď začne hrát tak, jak ho všichni známe Cafú o Neymarovi: Teď začne hrát tak, jak ho všichni známe
Ivan Hašek v OVERTIMU: Trenér Maradona, to je show pro lidi. Teď ho střídá na lavičce Ivan Hašek v OVERTIMU: Trenér Maradona, to je show pro lidi. Teď ho střídá na lavičce
VŠECHNA VIDEA ZDE

Středeční duel s Arménií dopadl pro český tým skvěle. Trenér Jarolím vstoupil do nové reprezentační éry nulou vzadu, hráči ho potěšili velmi slušným výkonem a třemi góly v soupeřově síti. Klíčovým zápasem prvního srazu po EURO ale bude nedělní start kvalifikace se Severním Irskem. Kdo na sebe upozornil a co se v generálce pod novým koučem povedlo?VÁCLAV KADLEC

Bylo ho všude plno. Od prvních vteřin na trávníku létal jako ďábel, hrál s ohromnou chutí. Neustále napadal soupeřovy obránce, prosazoval se rychlostí. Kadlec na postu podhrotové „desítky“ ukázal velký potenciál. První branku připravil pro Ladislava Krejčího, druhou sám dal. Za první poločas si velmi nahlas řekl o místo v základní sestavě. Navíc nebyl líný ani směrem dozadu, několikrát zabral a po rychlém sprintu odebral soupeři balon, čímž zamezil hrozícímu brejku. „Nezklamal mě a potvrdil, že má kvality na to, aby v národním mužstvu byl,“ chválil ho po utkání trenér Jarolím.

NOVÁČCI

Liberecké duo Lukáš Pokorný, Jan Sýkora si poprvé obléklo dres reprezentačního áčka. Pokorný na stoperu odehrál první půli, Sýkora zvládl roli středního záložníka ve druhé pětačtyřicetiminutovce. Vytáhlý obránce sice dostal žlutou kartu, jinak si ale počínal velmi dobře. S přehledem rozehrával, téměř nedělal chyby a byl velmi pozorný. Po přestávce svůj part zvládl velmi slušně i Jan Sýkora. Liberecký univerzál hrající ve výtečné formě se ukázal i v národním týmu. Uprostřed pole se často nabízel, snažil se o rozehrávku a rozvíjení útočných akcí. „Debutanti Sýkora i Pokorný premiéru zvládli velmi dobře,“ uznal Jarolím.

Zahajovací sestava Čechů proti Arménii
Zahajovací sestava Čechů proti Arménii

FUNGUJÍCÍ SOUHRA

Příprava na vstup do světové kvalifikace probíhá v kvapíkovém tempu. Hráči spolu strávili pouhé dva dny a šli na první přípravný zápas. Na hřišti to ale vidět nebylo. Kombinace s Arménií fungovala, projevovaly se zažité automatismy, které hráči dobře znají z klubů, případně mládežnických reprezentací. „Plno kluků spolu hrávalo, třeba ve Spartě či v mládežnických reprezentacích. Snažili jsme se hodně napadat, víceméně pořád běhat. Vyšlo to. Oni se snažili hrát, nekopali dlouhé balony a dělali chyby. Byli jsme na ně připravení. Nebylo se na co šetřit, protože jsme věděli, že budeme hrát jenom poločas, dali jsme do toho všechno,“ hodnotil utkání Václav Kadlec.

DYNAMIKA A OFENZIVNÍ JISKRA

V Mladé Boleslavi se především vytáhl český tým jako celek. Všichni byli zvědaví na to, jak si hráči po odchodu tradičních opor v národním dresu povedou. Celkem 22 jedinců, co vyběhli na trávník, odvedli slušnou práci. Týmová spolupráce šlapala až překvapivě dobře. Arménie sice nepředstavovala silného soupeře, hra domácího týmu ale příjemně potěšila. Rychlost, napadání, presink, pohledné kombinace. To všechno tam bylo, což je velmi slušný základ před vstupem do kvalifikace. „Zápas jsme brali jako přípravu na neděli, to bude podstatný a ostrý vstup do kvalifikace. Byl jsem spokojený s projevem mužstva, s chutí i odhodláním. Každý odehrál 45 minut, musím říct, že obě jedenáctky podaly zodpovědný výkon. Projevilo se to, co jsme po hráčích chtěli, to mi dělá radost,“ pochvaloval si Jarolím.

SESTŘIH: Česko - Arménie 3:0. Jarolímova premiéra a skvělý návrat Kadlece
720p 480p 360p 240p

Jarolím po výhře s Arménií: Ukázalo se, že máme inteligentní hráče
720p 480p 360p 240p

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze