Slovensko hledá kapitána! Favoritem je Hamšík, šanci mají Škriniar i Stoch

Marek Hamšík tleská fanouškům po prohře s Českem v Lize národů
Marin Dúbravka, brankářská jednička slovenské reprezentace a Newcastlu United
Slovenský stoper Milan Škriniar během utkání s českou reprezentací.
Juraj Kucka (vlevo) v souboji s Jaromírem Zmrhale
Matěj Vydra stíhá slovenského Petera Pekaríka v duelu České republiky a Slovenska v rámci Ligy národů
Záložník Stanislav Lobotka při zápase s Anglií
´Křídelník Róbert Mak (vpravo) během utkání Evropské ligy proti Fenerbahce
10
Fotogalerie
roc
Reprezentace
Začít diskusi (0)

Velký problém musí řešit trenér slovenské fotbalové reprezentace Pavel Hapal. Necelý měsíc před startem kvalifikace na mistrovství Evropy 2020 ukončili působení v národním dresu rovnou tři fotbalisté, včetně dlouholetého kapitána Martina Škrtela. Kdo se stane jeho nástupcem a dostane kapitánskou pásku?

Marek Hamšík

Největším favoritem na post kapitána je Marek Hamšík. 31letý záložník, který po téměř dvanácti letech opustil italskou Neapol a za přestupní částku 20 milionů eur (asi 513 milionů korun) se vydal do čínského týmu Dalian Yifang, už několikrát pásku nesl. 31letá hvězda plnila roli lídra vždy, když nebyl k dispozici Martin Škrtel, nyní by se jí mohla zhostit natrvalo. Slovenská sázková kancelář Niké, jež k příležitosti hledání nového kapitána vypsala speciální kurzy, mu dává největší šance.

Marek Hamšík tleská fanouškům po prohře s Českem v Lize národůMarek Hamšík tleská fanouškům po prohře s Českem v Lize národů • Martin Sekanina (Blesk)

Martin Dúbravka

Je jasnou brankářskou jedničkou, jako jediný z celé reprezentace působí v anglické Premier League. Martin Dúbravka, který si to z pražské Sparty namířil rovnou do Newcastlu United, patří k nejhvězdnějším členům slovenské sestavy. V jedné z nejlepších lig světa pravidelně chytá, udělal si velké jméno. Moc dobře to ví i Pavel Hapal, jenž se na něj bude spoléhat v nadcházející evropské kvalifikaci. Jmenuje jej kapitánem?

Marin Dúbravka, brankářská jednička slovenské reprezentace a Newcastlu UnitedMarin Dúbravka, brankářská jednička slovenské reprezentace a Newcastlu United • Michal Beránek / Sport

Milan Škriniar

Aspirantem na post nejdůležitějšího člena týmu je také Milan Škriniar, obránce Interu Milán. Urostlému stoperovi je sice teprve 24 let, díky působení v italské nejvyšší soutěži však nasbíral ohromné zkušenosti. V kádru "Nerazzurri" patří k lídrům, nedávno podepsal novou smlouvu až do roku 2020. Po odchodu Martina Škrtela je slovenským zadákem číslo jedna, případné jmenování kapitánem by mu mohlo přinést další motivaci a chuť stát se ikonou.

Slovenský stoper Milan Škriniar během utkání s českou reprezentací.Slovenský stoper Milan Škriniar během utkání s českou reprezentací. • Barbora Reichová / Sport

Juraj Kucka

Je více než pravděpodobné, že slovenským kapitánem se stane někdo z předešlé trojice. Zapomenout ale nelze ani na další reprezentanty, kteří by se této role mohli teoreticky zhostit. Jedním z nich je Juraj Kucka. 32letý záložník si během své kariéry zahrál třeba za FC Janov či AC Milán, má tak zkušeností na rozdávání. Od ledna působí v Parmě, kde se okamžitě propracoval do základní sestavy. Za Slovensko odehrál již 55 zápasů.

Juraj Kucka (vlevo) v souboji s Jaromírem ZmrhaleJuraj Kucka (vlevo) v souboji s Jaromírem Zmrhale • ČTK

Peter Pekarík

Podle slovenských bookmakerů by mohl "céčko" dostat i Peter Pekarík. Obránce berlínské Herty je členem národního týmu už dlouhých devět let. Na světovém šampionátu 2010 zasáhl do všech třech skupinových zápasů, kompletní porci minut odehrál i na EURU 2016 ve Francii. Vzhledem k tomu, že od ledna laboruje se zraněním lýtka, z něj však Pavel Hapal kapitána neudělá. Alespoň ne v dohledné době.

Matěj Vydra stíhá slovenského Petera Pekaríka v duelu České republiky a Slovenska v rámci Ligy národůMatěj Vydra stíhá slovenského Petera Pekaríka v duelu České republiky a Slovenska v rámci Ligy národů • Reuters

Stanislav Lobotka

Z Trenčína až do La Ligy. 24letý "Stano" je ukázkovým příkladem, že tvrdá práce a trpělivost přináší ovoce. Přestože v prvním zahraničním angažmá, jímž byl Ajax Amsterdam, neuspěl, další dvě působení v cizině mu vyšla na jedničku. Výkony v dánském Nordsjaellandu mu vynesly přestup do španělské Celty Vigo, kde už druhou sezonu pravidelně nastupuje. Jistou pozici si vydobyl také ve slovenském "Áčku". V něm ale zatím zasáhl pouze do čtrnácti střetnutí.

Záložník Stanislav Lobotka při zápase s AngliíZáložník Stanislav Lobotka při zápase s Anglií • Profimedia.cz

Róbert Mak

Křídelník Zenitu Petrohrad byl našimi sousedy považován za jeden z největších talentů. Už ve třinácti letech odešel ze Slovanu Bratislava do mládežnické akademie Manchesteru City. Z ní se postupně se propracoval do rezervního musžtva, v prvním týmu však šanci nedostal. Na profesionální úrovni se pořádně uchytil v německém Norimberku, má za sebou také štaci v řecké Soluni. Co se týče reprezentace, odehrál za ni rovných 50 duelů.

´Křídelník Róbert Mak (vpravo) během utkání Evropské ligy proti Fenerbahce´Křídelník Róbert Mak (vpravo) během utkání Evropské ligy proti Fenerbahce • Reuters

Miroslav Stoch

Kdyby dostal důvěru Pavla Hapala a stal se vůdcem, byla by to velká perlička. Miroslav Stoch se vrátil do národního mužstva po více než dvou letech, k čemuž jej přiměla rezignace Jána Kozáka. Současný hráč pražské Slavie, v níž patří k tomu nejlepšímu, se po reprezentačním comebacku zapojil do obou dosavadních soutěžních utkání. Na to, aby se stal kapitánem, je to ale málo. Nebo ne? Slovenští bookmakeři na fotbalistu s fenomenální technikou vypsali kurz 15 ku 1. Vsadili byste si?

Miroslav Stoch po jeho druhé trefě proti DukleMiroslav Stoch po jeho druhé trefě proti Dukle • Michal Beránek / Sport

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů