9. června 2008 • 13:00

Maxim je navždy v mém srdci...

Autor:
Václav Svěrkoš
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Vyhraje Plzeň zase 1:0? Sparta i přes špatnou formu zvítězí SÁZKAŘSKÉ TIPY: Vyhraje Plzeň zase 1:0? Sparta i přes špatnou formu zvítězí
Dojatý Štěpánek se loučil: Cenil si Agassiho, jen Mourinho chyběl! Dojatý Štěpánek se loučil: Cenil si Agassiho, jen Mourinho chyběl!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dal gól, natáhl pravou ruku a ukázal k nebi. Druhou rukou si hranou dlaně dvakrát udeřil do bicepsu. Právě tam má totiž Václav Svěrkoš tetování.Napsáno je „Maxim, forever in my heart.“ Tedy: Maxime, budeš navždy v mém srdci...

„Poslal jsem mu ten gól rovnou do nebe,“ uvedl Svěrkoš po sobotním utkání se Švýcarskem, který svou jedinou brankou rozhodl. Přitom se mu v očích téměř leskly slzy, těžce při bolestné vzpomínce hledal slova.

Málokdo si dokáže představit, čím Svěrkoš a jeho přítelkyně Jana museli projít. V listopadu 2005 se jim syn Maxim narodil mrtvý. Tehdy byli oba na dně. Těžko se od něj odpoutávali.

V té době jednadvacetiletý forvard začal logicky uvadat i na hřišti. Vypadl ze sestavy Mönchengladbachu, v podzimní baráži o EURO hráčů do jednadvaceti let s Německem se dostal do pěti vyložených šancí, psychicky zdeptán však neproměnil ani jedinou.

Herní trápení pokračovalo i dál a o Svěrkošovi kolovaly zvěsti, že strasti utápí v alkoholu.

„To jsem snášel nejhůř. Slyšel jsem o sobě, že jenom piju a piju a že nehraju právě kvůli pití.

Tyhle pomluvy byly hodně zlé. Neříkám, že jsem svatý a neříkám, že jsem se tehdy určitě ničeho nenapil. Ale žádný extrém to nebyl. Jenže někteří to nafukovali,“ říká.

Vše jako by se změnilo až v této sezoně. Svěrkoš se rozhodl pro návrat domů. Do Ostravy, do Baníku. Chtěl definitivně zapomenout a začít znovu tam, kde všechno bylo ještě krásné. V životě i ve fotbale.

Povedlo se. Oživovací mise značky „Ostrava“ zabrala. Svěrkoš fotbalově pookřál, stal se s patnácti brankami nejlepším kanonýrem ligy, Baníku pomohl vybojovat třetím místem Pohár UEFA.

„Jít do Ostravy byla šťastná volba,“ ví nyní Svěrkoš. V sobotu oživovací proces uzavřel.

Svým prvním oficiálním gólem v dresu reprezentačního „áčka“, gólem, který Čechům zajistil na úvod EURO tři body. „Je to jako pohádka,“ usmívá se.

To hlavní vítězství však letos Svěrkoš nezaznamenal na zeleném pažitu. Z nejcennější výhry se radoval v únoru letošního roku.

To se jemu a přítelkyni Janě narodila zdravá dcerka Nina. Než však přišla holčička na svět, prožívali oba perné chvilky.

Na dva a půl roku starou tragédii nezapomněli. „To je jizva na duši, která zůstane navždy,“ uvedl před pár měsíci.

Forever, in my heart, Maxim!

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 11. kola Fortuna ligy »

12. kolo Fortuna ligy:

Bohemians 1905 - Plzeň (pá 19.10., 18:00), Olomouc - Zlín (so 20.10., 15:00), Slovácko - Teplice (so 20.10., 17:00), Baník - Karviná (so 20.10., 17:00), Příbram - Jablonec (so 20.10., 17:00), Dukla - Opava (ne 21.10., 15:00), Liberec - Slavia (ne 21.10., 17:00), Sparta - Boleslav (po 22.10., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze