Premier League | Kouč United: City jsou banda egoistů, Balotelliho nikdy nekoupíme | iSport.cz
13. dubna 2012 • 15:50

Kouč United: City jsou banda egoistů, Balotelliho nikdy nekoupíme

Autor: jon
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
iSport podcast: Přestali hráči věřit Kozlově cestě? Ustoupil Baník z přebudování týmu?
MOMENTY 5. kola: Sparta stoprocentní, Fillo smolařem, liberečtí náhradníci selhali
VŠECHNA VIDEA ZDE

Rvou se o titul, zápasí též o trůn fotbalového krále Manchesteru. Mezi City a United odjakživa panuje obrovská rivalita, letos je navíc přiživená bojem o ovládnutí Premier League. Atmosféru před víkendovým kolem přiživil asistent Alexe Fergusona Rene Meulensteen. Nizozemský kouč nazval soubor hvězd ze City "spolkem egoistů."V tabulce je dělí pět bodů, jejich stadiony pouhých pár kilometrů. Seznamte se - Manchester United, Manchester City. Nesmiřitelní městští rivalové, též hlavní konkurenti v boji o anglický ligový primát.

Oba týmy se v lásce nemají, stejně jsou na tom kluboví fanoušci. Přijít v Manchesteru v šále United do čtvrti, kde vládnou příznivci City? Hotová sebevražda. Vzájemnou nevraživost jistě posílí i výroky Rene Meulensteena, asistenta trenéra United Alexe Fergusona.

"City nemá vyvážený kádr. Je to jen spolek individualit, které hrají za sebe, nikoliv za tým. Jsou to egoisté," obul se do kolegů z Eastlands.

48letý kouč také ujistil, že United by nikdy neangažovali problémového hráče, jakým je v City Mario Balotelli.

"Nexistuje žádná šance, aby Balotelli hrál za United. Hráč, který takhle dovádí, nemá v našem klubu místo," otevřeně přiznal nizozemský trenér. "Nevěřím, že by sir Alex Ferguson angažoval takového hráče. V týmu bychom neměli mít takové lidi - jen přináší frustraci."

United jsou v tabulce před City o pět bodů, do konce soutěže zbývá pět kol. Meulensteen věří, že náskok udrží a titul zůstane na Old Trafford.

Mario Balotelli (vlevo) se při zápase se Sunderlandem pohádal se spoluhráčem Vincentem Kompanym
Mario Balotelli (vlevo) se při zápase se Sunderlandem pohádal se spoluhráčem Vincentem Kompanym


"My jsme na tlak spojený s bojem o první místo zvyklí. City hrají o titul poprvé, to je zlomí. Nevydrží do konce," je přesvědčený Fergusonův asistent.

Napovědět o mistrovi Anglie může i následující kolo. United, kteří ve středu překvapivě zaváhali ve Wiganu (0:1), hrají v neděli s Aston Villou. City se o den dříve představí na hřišti desátého Norwiche.

Vstoupit do diskuse
0
3. kolo
Články odjinud


Články odjinud