Liverpool si poradil s Evertonem a zahraje si finále Anglického poháru

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Liverpoolu otočili semifinále Anglického poháru s městským rivalem Evertonem a zvítězili 2:1. Po únorovém triumfu v Ligovém poháru si o druhou domácí trofej zahrají proti lepšímu z dvojice Chelsea - Tottenham.

Do utkání na londýnském stadionu Wembley vstoupil lépe Everton, když ve 24. minutě využil zmatků v domácí obraně chorvatský útočník Nikica Jelavič. Druhý

poločas však patřil hráčům Liverpoolu.
Po hodině hry nejprve vyrovnal Uruguayec Luís Suárez, který využil tentokrát zaváhání evertonského obránce Sylvaina Distina. O výhře "Reds" pak tři minuty před koncem rozhodl po standardní situaci Andy Carroll.

Vysoký útočník tak navázal na vítězný gól v posledním ligovém utkání s Blackburnem, v němž skóroval rovněž v posledních minutách.