Liverpoolskou show odstartoval Škrtel, dvěma góly rozložil Arsenal

Autor: rjm
0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Hrdinou Liverpoolu je slovenský obránce Martin Škrtel. Stoper Reds zničil během prvních deseti minut ambice Arsenalu na úspěch ve šlágru Premier League, když vstřelil dvě branky do sítě lídra tabulky. Hosté za dvacet minut inkasovali čtyřikrát a byli zralí na ručník. Nakonec Liverpool slavil výhru 5:1.

Hosté: 69. Arteta

Domácí: Mignolet – Flanagan, Škrtel, Touré, Cissokho – Coutinho, Gerrard (C) (76. Ibe), Henderson – Sterling, Suárez (C) (86. Aspas), Sturridge (66. Allen).

Hosté: Szczęsny – Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal (61. Gibbs) – Oxlade-Chamberlain, Arteta (C), Özil (61. Rosický), Wilshere, Cazorla – Giroud (60. Podolski).

Domácí: Jones, Kelly, Allen, Ibe, Alberto, Aspas, Moses

Hosté: Fabiański, Jenkinson, Gibbs, Rosický, Gnabry, Podolski, Bendtner

Domácí: Henderson

Hosté: Giroud, Wilshere

Oliver – Burt, Beswick

Anfield Road, Liverpool

Čekala se vyrovnaná bitva, ale začátek duelu vypadal jinak. A hlavní roli měl slovenský stoper Martin Škrtel. První gól vstřelil po přihrávce Gerrarda už ve druhé minutě, když zblízka usměrnil do sítě jeho trestný kop.

Stejná dvojice si spolupráci zopakovala na konci úvodní desetiminutovky. To proti hlavičce Škrtela po rohovém kopu Gerrarda neměl gólman Gunners nejmenší šanci zasáhnout.

Defenziva Arsenalu, který přijel na Anfield jako lídr tabulky, byla děravá. Třetí gól mohl vstřelit kanonýr Suárez, ale jeho dalekonosná dělovka jen zazvonila na tyč.

Slovenský obránce Martin Škrtel se v úvodu šlágru s Arsenalem trefil hned dvakrát. Liverpool brzy vedl dokonce 4:0

Za chvíli už ale Reds slavili další gól, když se zapsal mezi střelce Sterling, kterému přihrál střelec Suárez.ˇ

Fanoušci Arsenalu jen němě zírali, jak jejich miláčci hoří. Na plochu létali ze sektoru kelímky, kdyby to šlo, snad by ze stadionu prchli. A zdaleka nebyl konec. Ve 20. minutě Sturridge poslal do kolen tým Gunners čtvrtým zásahem a debakl byl na světě.

Potupa mohla být ještě větší, kdyby Sturridge proměnil své sólo. Nakonec ale Arsenal pátý gól dostal. Na poslední půlhodinu nastoupil český reprezentant Tomáš Rosický a "kanonýrům" se povedlo skóre alespoň snížit z penalty na konečných 1:5.